Skuteczna dieta - co się na nią składa

Diety
Ocena artykułu: 4.3/5 (51 głosów)
W internecie obecnie można znaleźć kilkaset różnych diet, jednak jedynie część spośród nich można uznać za skuteczne.
Skuteczna dieta - co się na nią składa
Z tego artykułu dowiesz się, co oznacza pojęcie skuteczna i zobaczysz, jakich błędów nie należy popełniać.

Skuteczna dieta powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych, czyli:
  • Białek

  • Węglowodanów

  • Tłuszczów

a także mikroskładników, takich, jak witaminy i minerały. Jeśli chcesz, by dieta przyniosła Ci korzystne efekty, powinieneś zwrócić uwagę na kaloryczność potraw i zmniejszyć ją. Jeśli do tej pory przyjmowałeś na przykład 2500 kalorii i masa Twojego ciała rosła, powinieneś zmniejszyć ją do takiego poziomu, by zauważyć spadek wagi. Konieczna jest do tego dobra waga, na której będziesz się ważył codziennie rano po oddaniu moczu.

Nie ma diet cud i każdy sposób odżywiania, który oferuje bardzo szybki spadek masy ciała, jest odstępstwem od zasad dietetyki. Działanie odchudzające ma przede wszystkim i osoby, które stosują dietę białkową, zauważają najszybsze efekty. Nie można jej jednak stosować przez zbyt długi czas, bo doprowadzi do wyniszczenia organizmu.

Jeśli chcesz, by dieta była skuteczna, powinieneś wyeliminować te potrawy, które zostały jednoznacznie uznane przez dietetyków za niezdrowe – przede wszystkim chipsy i inne słone przekąski, słodkie napoje i cukier w innych formach, a także ograniczyć spożycie białego pieczywa. Okazuje się, że ta prosta zmiana, prowadzi do utraty kilku kilogramów w ciągu pierwszych dni diety.

Skuteczna dieta odchudzająca - jadłospis
W zdrowej diecie, którą możesz utrzymywać przez całe życie (a tylko taki sposób odżywiania jest dopuszczalny), powinno znaleźć się dużo miejsca na warzywa, chude mięso, pieczywo pełnoziarniste i niesłodzoną herbatę i kawę (poprawia metabolizm). Odchudzające działanie mają także zdrowe tłuszcze, zawierające kwasy omega-3 i omega-6.

Jeśli dieta wymaga odstępstwa od reguł zdrowego odżywiania, ale powoduje przez to utratę masy ciała (jak ), jej kolejne etapy muszą prowadzić do powrotu do prawidłowej diety.

Wiele osób ma problem z odchudzaniem dlatego, że nie wiedzą, które produkty są zdrowe, a które przyczyniają się do tycia. Dzięki zastosowaniu skutecznej diety będzie można odróżnić te dwa rodzaje pożywienia i następnie wdrożyć zasady zdrowej diety na stałe.


Komentarze

  1. ~Trener personalny Albert WaWa, (IP: *.*.205.125) 2017-11-14 16:26:47

    Zacznij przemianę z trenerem personalnym oraz dietetykiem. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie. Szczegóły jak cena, referencje, warunki współpracy znajdują się tutaj: www.albertkosmider.pl

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.