Jak mieć jędrne pośladki – najlepsze porady

Ocena artykułu: 4.3/5 (68 głosów)
Zgrabne pośladki to marzenie wielu pań. Okazuje się, że samo odchudzanie nie daje pozytywnych efektów, bo może prowadzić także do utraty masy mięśniowej, odpowiedzialnej za wygląd i napięcie pośladków.
Jak mieć jędrne pośladki – najlepsze porady

Aby zmienić ich wygląd, warto wykonywać te kilka prostych ćwiczeń:

  • Przysiady – to ćwiczenie angażujące dużo partii mięśni, dzięki któremu można szybko spalić tłuszcz ud. Ćwiczenie można wykonywać w każdym miejscu, bo nie wymaga ani dużej przestrzeni, ani specjalnego sprzętu. Możesz zacząć od 10 powtórzeń, zwiększając ich ilość każdego dnia. Przysiady można wykonywać zarówno "do połowy" jak i głębiej. Jeśli trenujesz przez dłuższy czas, możesz wypróbować bardziej zaawansowane wersje przysiadów - na przykład na jednej nodze.
  • Uniesienia bioder – to ćwiczenie, które angażuje inne partie mięśni i poprawia wygląd skóry, przez jej uelastycznianie.
  • Joga to także sposób na wzmocnienie dolnych partii pleców i pośladków. Ćwiczenia nie są zbyt obciążające i pozwalają regularnie kształtować te części ciała. Kluczem jest regularność pracy. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na ukierunkowanej właśnie na gibkość mięśni.
  • – trening z „ketlami” nie musi kojarzyć się wyłącznie z siłownią i odważnikami wielkości Twojej głowy. Lekkie odważniki kettlebels pozwalają na zwiększenie intensywności treningu, natomiast ciężkie, lepiej kształtują ciało.
  • Jeśli nie lubisz zwykłego treningu, możesz zdecydować się na zumbę lub inne ćwiczenia, które angażują nogi i pośladki, a jednocześnie nie są nudne.
  • Zadbaj o prawidłową dietę – jeśli jesz zbyt dużo tłuszczów i węglowodanów, odkładają się one w postaci cellulitu. Aby się go pozbyć, uzupełnij dietę o większą ilość warzyw i owoców, a także zwiększ ilość wypijanej niegazowanej wody. Warto także ograniczyć ilość soli w diecie, ponieważ prowadzi ona do gromadzenia się wody w organizmie. Niezbędnym elementem Twojej diety powinny być antyoksydanty, zmniejszające uszkodzenia skóry, pojawiające się pod wpływem wolnych rodników.
  • Stosuj trening cardio – jeśli narzekasz na to, że masz zbyt duże pośladki, musisz zwiększyć czas spędzany na bieganiu (które daje bardzo szybkie, widoczne efekty na tę grupę mięśni) lub jeżdżeniu na rowerze. Dzięki temu zmniejszysz ogólną ilość tłuszczu w organizmie, co wpłynie korzystnie na Twoją sylwetkę.

Trening pośladków wymaga regularności – to największe mięśnie w organizmie, dlatego aby je pięknie ukształtować, potrzebujesz przynajmniej kilku miesięcy regularnych ćwiczeń. Warto regularnie monitorować postępy i sprawdzać, czy ćwiczenia dają jakieś rezultaty. Jeśli nie - nie poddawaj się.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.