Ćwiczenia cardio to jeden z najlepszych sposobów na spalenie tłuszczu.
Trening na spalanie tłuszczu w domu
Oto kilka przykładów ćwiczeń, które możesz wykonać w domu, bez kupowania drogiego sprzętu i karnetu na siłownię.
  • Skakanka – metoda jest tak skuteczna, że wykorzystują ją nawet bokserzy, którzy muszą dbać o wagę. Podskakiwanie sprawia, że tracimy bardzo dużo kalorii i pocimy się, co jest związane także z ogromnym wydatkiem kalorycznym. Jeśli masz niskie mieszkanie, najlepiej wykonywać to ćwiczenie przed domem.
  • Jazda na rowerku – to bardzo tania metoda ćwiczeń, a w czasie jazdy możesz na przykład oglądać telewizję lub film, albo czytać książkę. Rower stacjonarnych ze średniej półki to wydatek około 300 złotych - taki sprzęt będzie wyposażony we wszystko, co niezbędne, by skutecznie trenować. Trening na rowerku stacjonarnym pozwala na dokładne regulowanie obciążenia oraz pomiar kilometrażu, co pozwala na przykład na ustalanie planów treningowych.
  • Wchodzenie po schodach – jeśli mieszkasz w bloku, wystarczy, że przestaniesz korzystać z windy, a wpłynie to na Twoją kondycję i sprawi, że schudniesz kilka kilogramów. Organizm z czasem przyzwyczaja się do takiego treningu, dlatego po kilku miesiącach od przeprowadzki nie czujesz już bólu nóg po wchodzeniu na piętro. Mimo to nie powinieneś rezygnować z chodzenia po schodach i zamieniać ich na windę.
  • Steper – intensywne ćwiczenia na steperze szybko sprawią, że pozbędziesz się zbędnego tłuszczu z ud i . Możesz wybrać zarówno steper prosty, jak i skrętny, a także modele wyposażone w linki, aktywizujące całe ciało, a nie tylko nogi. Steper ma podobne działanie, jak bieganie, jednak nie obciąża stawów.
  • Aerobik – w sieci jest mnóstwo nagrań prowadzonych przez instruktorów, którzy pokazują jak schudnąć. Takie ćwiczenia są równie efektywne, co trening w grupie, a dodatkowo nie musisz się wstydzić rozciągniętego dresu. Aby je wykonać, wystarczy Ci komputer z włączonym filmem i kawałek wolnej przestrzeni.
  • Bieganie na bieżni – najtańsza bieżnia kosztuje około 450 złotych, a dzięki niej nie będziesz miał usprawiedliwienia, że jest brzydka pogoda i nie możesz biegać. Droższe modele pozwalają na przykład na regulowanie kąta biegu - jeśli będziesz biegał na bieżni ustawionej pod kątem, trening będzie znacznie wydajniejszy i szybciej się zmęczysz.

  • Gumy - okazuje się, że do przeprowadzenia treningu siłowego, nie potrzebujesz wcale kilkudziesięciu kilogramów obciążenia. Trening z gumami pozwala na wzmocnienie mięśni górnej i dolnej połowy ciała minimalnym kosztem.
Co jest najważniejsze podczas ćwiczeń w domu?
Jest wiele osób, które często kupują nowe urządzenia, mające na celu zwiększyć skuteczność ich ćwiczeń i w magiczny sposób doprowadzić do schudnięcia. Niestety, ale sam zakup kolejnego urządzenia nie sprawi, że uda Ci się zrzucić zbędne kilogramy - potrzebne są do tego regularne ćwiczenia. Z czasem można wyrobić sobie nawyk regularnych ćwiczeń, zarówno w domu, jak i na dworze.

Dobry plan treningowy sprawi, że będziesz mógł znacznie szybciej pozbyć się nadwagi i zbudujesz większe mięśnie. Jeśli podstawowe ćwiczenia aerobowe przestaną Ci wystarczać, powinieneś zainteresować się ich bardziej wymagającymi formami, na przykład kalisteniką i treningiem siłowym.


Żelazny Trening - turbo spalanie 10 minut = -150 kcal
trening na spalanie tłuszczu

Zobacz także