Kettlebels to jeden z najprostszych przyrządów do ćwiczeń, który ma bardzo duże możliwości.
Trening z kettlebels

Jest korzystny zarówno w treningu siłowym, jak i w sportach walki i lekkoatletyce. Dzięki treningowi z kettlebels uczysz się absorbowania wstrząsów i napięć, które są przenoszone na Twój nadgarstek.

Ma to korzystny wpływ na wzmocnienie chwytu. Podczas zaawansowanych ćwiczeń, takich, jak przerzucanie odważnika z ręki do ręki, trenujesz całe ciało. Uchwyt w odważnikach jest znacznie grubszy, niż wygodny gryf sztangi, przez co trening wpływa bardzo korzystnie na wzmocnienie chwytu.

Zamiast sztangi
Można je stosować w zastępstwie sztangi, dzięki czemu zaangażujesz całe ciało i będziesz trenował z dużym obciążeniem bez konieczności asysty. Największą zaletą treningu z kettlebels jest to, że daje ogromne możliwości. Jeśli dopiero zaczynasz trening, wybierasz małe ciężary i robisz krótkie serie.

Doświadczone osoby korzystają z bardzo dużych obciążników - nawet do 25 kg i sami tworzą coraz bardziej wymagające ćwiczenia. Kettlebell to jeden z tych przyrządów, które mogą zastąpić całą siłownię. Wystarczy, że będziesz miał motywację do korzystania z nich.

Zobacz także