Najczęstsze błędy popełniane podczas rozgrzewki

Ocena artykułu: 4.4/5 (61 głosów)
Rozgrzewka to najlepszy sposób na uniknięcie kontuzji. Dzięki niej pozytywnie nastrajasz się do treningu i pobudzasz swój organizm do wysiłku.
Najczęstsze błędy popełniane podczas rozgrzewki
Rozgrzewka wydaje się najbardziej nieatrakcyjnym elementem treningu i wiele osób zapomina o jej wykonaniu, narażając się na kontuzje. Niewykonanie rozgrzewki może być spowodowane tym, że zwykle brakuje nam czasu na trening i dlatego, chcemy od razu przystąpić do właściwych ćwiczeń. Inną przyczyną opuszczania tego elementu treningu, jest to, że nie wiemy, jak wykonywać rozgrzewkę. W tym artykule opiszemy, jakie błędy są popełniane podczas rozgrzewki.

1 - Całkowite pominięcie rozgrzewki - to najgorsze, co można zrobić. Jeśli Twoje mięśnie i ścięgna nie są rozgrzane, poddanie ich od razu dużemu obciążeniu może stać się przyczyną kontuzji.

2 - Rozgrzewka o za dużej intensywności - ten problem występuje przede wszystkim u osób, które mają słabą kondycję. Jeśli będziesz wykonywał bardzo intensywną rozgrzewkę, doprowadzającą do pocenia się i szybkiego bicia serca, nie będziesz mógł wykonać treningu z taką intensywnością, jaką byś chciał.

3 - Krótka i mało intensywna rozgrzewka - niektórzy sportowcy robią rozgrzewkę kilka minut i mają dzięki temu fałszywe poczucie, że trening będzie bezpieczny. Dostosuj rozgrzewkę do tego, jaki trening będziesz za chwilę wykonywał i porządnie rozgrzej swoje mięśnie. Jeśli wykonujesz trening równie intensywny, co u Arnolda, wykonuj podobną rozgrzewkę.

4 - Robienie przerw podczas rozgrzewki - podczas rozgrzewki powinieneś być ciągle w ruchu, by organizm nie przeszedł w tryb spoczynku. Jeśli w czasie rozgrzewki musisz usiąść i odpocząć, oznacza to, że jest ona zbyt intensywna.

5 - Niedbałe wykonywanie ćwiczeń - prawidłowa technika to podstawa prawidłowej rozgrzewki i jeśli będziesz wykonywał na przykład niepełne ruchy, mięśnie będą ulegały skróceniu i nie będą dobrze rozgrzane. Pieczołowicie dbaj nawet o tak drobne szczegóły.

6 - Pomijanie niektórych grup mięśniowych - podczas ćwiczeń, nie możesz pomijać żadnej grupy mięśni. Początkujące osoby często zapominają o konieczności treningu na przykład mięśni grzbietu i mięśni piersiowych, a one także mogą ulegać uszkodzeniom.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.