Jeśli masz mało czasu na trening, a chcesz osiągać jak najlepsze rezultaty, powinieneś zastanowić się nad zakupem obciążników na kostki i nadgarstki. Dzięki nim można osiągnąć lepsze wyniki i szybciej spalić tłuszcz.
Ćwiczenia z obciążnikami
Jakie ćwiczenia można wykonywać z obciążnikami?
Obciążniki na kostki i nadgarstki zwiększają efektywność wszystkich rodzajów ćwiczeń. Kobiety uprawiają w nich aerobik, bokserzy zakładają je podczas treningu z workiem bokserskim, można z nimi także biegać. Najlepiej zakładać je do ćwiczeń, które mają za zadanie wzmocnić organizm.

Przykładowo – jeśli możesz biegać godzinami i czujesz, że trening jest mało efektywny, zacznij używać obciążników. Na pewno zauważyłeś, że długi i męczący trening z niskim obciążeniem nie rzeźbi muskulatury - sprinterzy mają zupełnie inną budowę ciała, niż maratończycy.

Zastosowanie obciążników sprawia, że trening prowadzi do . obciążniki sprawiają także, że dotychczasowy trening staje się znacznie trudniejszy i to, co kiedyś wydawało się dla Ciebie obciążeniem, dziś jest zaledwie rozgrzewką. Połącz trening z obciążeniem z prawidłową dietą, a szybko zobaczysz, że Twoje mięśnie stają się coraz mocniejsze.

Czy obciążniki można nosić cały dzień? To raczej zły pomysł – organizm nie powinien być narażony na niepotrzebne przeciążenia, bo nie jest do nich przystosowany. Po pewnym czasie, noszenie obciążników może objawiać się różnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli przyzwyczaiłeś się do niewielkich obciążników, spróbuj się z większym wyzwaniem, ale nie przemęczaj mięśni w dłuższym czasie.

Bardzo ważne jest wybranie takich obciążników,
które będą dopasowane do kończyny – nie mogą być za luźne, bo trening będzie niewygodny. Nie są one wskazane także do dynamicznych ćwiczeń, takich, jak skakanie, bo wtedy obciążnik się porusza.
Jeśli korzystasz z obciążników obszytych materiałem, najlepszym wyborem są takie produkty, z których można wyciągnąć obciążenie i uprać pozostałą część. Dzięki temu można znacznie łatwiej zachować higienę.

Unikaj stosowania takich obciążników na siłowni - zwykle są bardzo przepocone i mogą się w nich gnieździć bakterie i grzyby. Ich stosowanie może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Ciekawym rozwiązaniem są także kamizelki obciążeniowe, jednak jest to temat na kolejny artykuł.

Zobacz także