Worek bułgarski to nietypowy, ale bardzo skuteczny sposób na trening. Podobnie, jak piłka lekarska, angażuje on wszystkie partie mięśni, ale jednocześnie daje większą swobodę – posiada wygodne uchwyty.
Zalety treningu z workiem bułgarskim

Jego zaletą jest to, że wzmacnia dynamiczną siłę mięśni - podczas ćwiczeń możesz nim wymachiwać i rzucać, co jest niemożliwe przy zwykłej sztandze.

W sklepach możesz kupić worki o różnej masie, wykonane z mocnego materiału, odpornego na uszkodzenia. Kolejnym plusem worka bułgarskiego jest to, że możesz z nim trenować na dworze.

Jakie ćwiczenia można wykonać z workiem bułgarskim?
Można wykonać z nim praktycznie każde ćwiczenie, takie, jak , tricepsa, skręty tułowia i ćwiczenia nóg. W przeciwieństwie do sztangi, nie powoduje uszkodzenia ścian lub podłogi, gdy przypadkowo upadnie na podłogę.

Trening w domu
Z tego powodu jest doskonałym przyrządem dla osób, które trenują w domu. Wagę worka dobiera się w zależności od naszej masy ciała i wytrenowania. Większość worków na rynku umożliwia regulację masy, dzięki czemu będzie ona dokładnie dopasowana do naszych umiejętności.

Zobacz także