Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Diety
Ocena artykułu: 4.3/5 (55 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Czy możliwe jest skuteczne odchudzanie bez ćwiczeń? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się, na czym polega proces odchudzania.
Jak schudnąć bez ćwiczeń?
Podstawową zasadą, która prowadzi do utraty zbędnych kilogramów, jest utrzymywanie ujemnego bilansu kalorycznego, co oznacza, że należy przyjmować mniej kalorii niż ich spalamy.

Jeśli nie ćwiczysz, Twój wydatek kaloryczny jest mniejszy, co oznacza, że musisz zastosować bardziej restrykcyjną dietę.

Dlaczego warto ćwiczyć podczas diety
Jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu na uprawianie ćwiczeń, powinieneś pamiętać, że nie musisz zaczynać od chodzenia na siłownię i innych wymagających metod. Aby poprawić spalanie tłuszczu, można na przykład wchodzić po schodach lub więcej chodzi.

Jakie są sposoby na odchudzanie bez ćwiczeń?
Jest wiele metod, które pozwalają Ci schudnąć bez ćwiczeń.

Pij więcej wody – niedobór płynów w organizmie prowadzi do tego, że trudniej jest Ci spalać kalorie.

Unikaj jedzenia węglowodanów – cukry spalają się przede wszystkim w trakcie wysiłku, a jeśli nie masz na niego wysiłku, będą odkładały się w Twoim ciele w postaci tkanki tłuszczowej.

Zbadaj tarczycę – jeśli masz słaby metabolizm, może to powodować zarówno skłonność do przejadania się, jak i niechęć do ćwiczeń.

Ogranicz ilość kalorii, ale nie w drastyczny sposób – jeśli zmniejszysz ilość przyjmowanych kalorii, schudniesz nawet wtedy, gdy nie będziesz uprawiał sportu.

Odchudzanie bez ćwiczeń jest bardzo ważne dla osób, które z powodu choroby nie są w stanie uprawiać sportu. Twoja dieta powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych, a jednocześnie, nie należy w niej ograniczać żadnej z grup produktów.


Komentarze

 1. Agnes

  ~majka32, (IP: *.*.97.211) 2020-06-29 20:57:44

  Ja nie znoszę ćwiczyć, nie sprawia mi to przyjemności i nie umiem się przekonać do tych męczarni... na szczęście podstawą schudnięcia jest dieta. A z tym nie mam problemu, odkąd zaczęłam stosować dietę cambridge 1:1. Ich konsultantka super doradziła mi w sprawie posiłków cambridge i dzięki temu mogę jeść to, co lubię

 2. Agnes

  ~Ruth, (IP: *.*.10.175) 2019-08-05 21:52:11

  Ja też uważam, że głodzenie się nie jest dobrą sprawą - dobrze odżywiać trzeba się zawsze, a nie tylko przez chwilę, dla zgubienia wagi. Dlatego korzystam z zaleceń dietetyczki online z Foodwise. Gotuję sama. Mogę dalej wybierać swoje ulubione smaki, ale przy tym dbam o zdrowie. :) :) zwiń

 3. Agnes

  ~sebq, (IP: *.*.25.46) 2018-10-24 18:26:46

  akurat wykluczenie węglowodanów jest głupotą, polecam na noc i spacer tyle wystarczy :)

 4. Agnes

  ~Zaneta, (IP: *.*.149.197) 2017-08-28 21:10:02

  Nie wyobrażam sobie chudnięcia bez ćwiczeń. W moim przypadku sama zmiana żywienia nie wystarczyła. Dopiero teraz jak korzystam z diety w Przełom w odżywianiu i dołączyłam do tego fitness i bieganie chudnę tak jakbym chciała. Wcześniej kończyło się to ciągłymi wahaniami wagi i to bardzo niedużymi. Efekty były tak znikoma, że już gotowa byłam odpuścić sobie odchudzanie:/

 5. Agnes

  ~Joanna, (IP: *.*.11.253) 2016-11-11 20:13:13

  Nie wiesz jak skutecznie ćwiczyć albo brakuje Ci do tego motywacji/determinacji? Znajdź dla siebie odpowiedniego trenera personalnego...nie wiesz gdzie szukać? Poszukaj na www.gymbook.pl dobrego trenera w swoim mieście. Od tego warto zacząć swoją przemianę:)

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.