Większość świadomych kobiet rozpoczyna trening bez obciążenia lub jedynie z ciężarem własnego ciała i z tego powodu nie są zadowolone z efektów.
Trening fitness z obciążeniem dla kobiet

Znacznie lepiej sprawdzają się ćwiczenia przeprowadzane z lekkimi hantlami.

Bez obaw - ćwiczenia tego typu nie sprawią, że urosną Ci duże mięśnie, ponieważ organizm kobiety nie wydziela takich , jak mężczyzny. Ten hormon jest niezbędny do budowania silnych mięśni.

Ćwiczenia modelujące pobudzają mięśnie do pracy i z tego powodu, przyśpieszają metabolizm organizmu. Spalasz kalorie na długo po zakończeniu ćwiczeń, dlatego najlepszą porą na takie ćwiczenia, jest poranek.


Jak wybrać ćwiczenia z obciążeniem?

Najważniejszym czynnikiem jest Twój poziom wytrenowania i budowa ciała. Kobieta, która regularnie ćwiczy, może ćwiczyć z obciążeniem kilku kilogramów, natomiast początkujące osoby, mogą wybrać ciężarki o masie jednego lub dwóch kilogramów.
Im większy jest ciężar, tym dłuższa i bardziej intensywna powinna być rozgrzewka.

Z obciążeniem można wykonywać zarówno klasyczne ćwiczenia na rozbudowę klatki piersiowej, jak zwykły aerobik. W takiej formie, będą znacznie bardziej intensywne.


Ćwiczenia alternatywne - wiele kobiet wybiera jeszcze inną formę aerobiku, z użyciem obciążników zaczepianych na i nadgarstki. Mają one ciężar od pół do jednego kilograma i dzięki nim można zwiększyć intensywność biegu czy zwykłego aerobiku.
Trening z takim obciążeniem powinien być jedynie urozmaiceniem tradycyjnego treningu, bo w dłuższej perspektywie czasu może być zbyt dużym obciążeniem dla stawów.

Dobrym wyborem są także ćwiczenia z , które angażują bardzo mocno dłonie i poprawiają uchwyt.


Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia z obciążeniem wybierzesz, dbaj o bezpieczeństwo podczas treningu. Jeśli poczujesz ból lub trening będzie dla Ciebie za bardzo obciążający, zmniejsz ciężar. Pamiętaj też o tym, że mięśnie potrzebują regeneracji i po treningu rób przynajmniej jednodniowe przerwy.

Zobacz także