Jak zmienić styl życia na zdrowy?

Ocena artykułu: 4.3/5 (72 głosów)
Czy wiesz, co różni ludzi, którzy chorują, od tych, którzy cieszą się zdrowiem?
Jak zmienić styl życia na zdrowy?

Ci drudzy, regularnie sprawdzają swój stan zdrowia i jeśli zauważą u siebie jakieś niepokojące objawy, szybko na nie reagują. Oto kilka porad, które pozwolą zmienić Ci tryb życia na zdrowszy

  • Odwiedzaj regularnie lekarza i dentystę - znam kilka osób, które częściej oddają swój samochód do przeglądu, niż chodzą na badania kontrolne. Nie czekaj, aż pojawiają się u Ciebie poważne problemy ze zdrowiem.
  • Kontroluj masę ciała - kup wagę i regularnie sprawdzaj, czy Twoja waga jest prawidłowa. Łatwiej jest zareagować na pojawienie się nadwagi wynoszącej 2 kg, niż 10.
  • Sprawdź swoją aktywność fizyczną - większość osób ogranicza swoją aktywność do przejścia wyjścia i wejścia z samochodu. Postaraj się ćwiczyć przynajmniej 15 minut dziennie. Wyrób w sobie nawyk spacerowania, biegania lub innych ćwiczeń.
  • Upewnij się, że masz pozytywne nastawienie do świata - osoby, które wszystko postrzegają negatywnie, mają znacznie mniej siły i częściej chorują. Nie trzymaj w sobie negatywnych myśli i wybacz osobom, które Ci kiedyś zawiniły.
  • Zmniejsz ilość węglowodanów w diecie - na pewno zauważyłeś, że możesz naraz zjeść całą paczkę chipsów, cukierków lub ciastek, przyjmując ogromną dawkę kalorii. Unikaj kupowania tych produktów, zastępując je warzywami i owocami o niskiej zawartości cukru.
  • Unikaj mono-diet - nie ma diety, która pozwoli ci schudnąć kilka kilogramów w krótkim czasie i bez efektu jojo. Takie diety, jak czy też dieta tłuszczowa, prowadzą do wielu efektów niepożądanych, takich, jak zaparcia czy biegunki. Po zakończeniu takiej diety, możesz spodziewać się efektu jojo - schudłeś dlatego, że organizmowi brakowało ważnych składników.
  • Śpij więcej - jeśli pracujesz do późna, w domu nie powinieneś włączać komputera lub telewizora. Wieczorem zrezygnuj z wyczerpujących ćwiczeń i postaraj się wyciszyć. Osoby z chronicznymi problemami ze snem, nie są w stanie wydajnie ćwiczyć ani dbać o swoją dietę.

Dzięki zastosowaniu się do tych rad, Twoje samopoczucie i ogólne zdrowie powinno ulec szybkiej poprawie. Podstawą zachowania zdrowia jest regularne kontrolowanie ważnych parametrów, które za nie odpowiadają, takich, jak waga, ciśnienie czy poziom glukozy we krwi.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.