Czy wiesz, co różni ludzi, którzy chorują, od tych, którzy cieszą się zdrowiem?
Jak zmienić styl życia na zdrowy?

Ci drudzy, regularnie sprawdzają swój stan zdrowia i jeśli zauważą u siebie jakieś niepokojące objawy, szybko na nie reagują. Oto kilka porad, które pozwolą zmienić Ci tryb życia na zdrowszy

  • Odwiedzaj regularnie lekarza i dentystę - znam kilka osób, które częściej oddają swój samochód do przeglądu, niż chodzą na badania kontrolne. Nie czekaj, aż pojawiają się u Ciebie poważne problemy ze zdrowiem.
  • Kontroluj masę ciała - kup wagę i regularnie sprawdzaj, czy Twoja waga jest prawidłowa. Łatwiej jest zareagować na pojawienie się nadwagi wynoszącej 2 kg, niż 10.
  • Sprawdź swoją aktywność fizyczną - większość osób ogranicza swoją aktywność do przejścia wyjścia i wejścia z samochodu. Postaraj się ćwiczyć przynajmniej 15 minut dziennie. Wyrób w sobie nawyk spacerowania, biegania lub innych ćwiczeń.
  • Upewnij się, że masz pozytywne nastawienie do świata - osoby, które wszystko postrzegają negatywnie, mają znacznie mniej siły i częściej chorują. Nie trzymaj w sobie negatywnych myśli i wybacz osobom, które Ci kiedyś zawiniły.
  • Zmniejsz ilość węglowodanów w diecie - na pewno zauważyłeś, że możesz naraz zjeść całą paczkę chipsów, cukierków lub ciastek, przyjmując ogromną dawkę kalorii. Unikaj kupowania tych produktów, zastępując je warzywami i owocami o niskiej zawartości cukru.
  • Unikaj mono-diet - nie ma diety, która pozwoli ci schudnąć kilka kilogramów w krótkim czasie i bez efektu jojo. Takie diety, jak czy też dieta tłuszczowa, prowadzą do wielu efektów niepożądanych, takich, jak zaparcia czy biegunki. Po zakończeniu takiej diety, możesz spodziewać się efektu jojo - schudłeś dlatego, że organizmowi brakowało ważnych składników.
  • Śpij więcej - jeśli pracujesz do późna, w domu nie powinieneś włączać komputera lub telewizora. Wieczorem zrezygnuj z wyczerpujących ćwiczeń i postaraj się wyciszyć. Osoby z chronicznymi problemami ze snem, nie są w stanie wydajnie ćwiczyć ani dbać o swoją dietę.

Dzięki zastosowaniu się do tych rad, Twoje samopoczucie i ogólne zdrowie powinno ulec szybkiej poprawie. Podstawą zachowania zdrowia jest regularne kontrolowanie ważnych parametrów, które za nie odpowiadają, takich, jak waga, ciśnienie czy poziom glukozy we krwi.

Zobacz także