Jak zwiększać intensywność treningu?

Ocena artykułu: 4.2/5 (64 głosów)
Po kilku tygodniach uprawiania tych samych ćwiczeń, jesteśmy nimi znudzeni i nie mamy motywacji. Jeśli zbytnio zwiększymy ich intensywność, pojawi się inny problem – przetrenowanie.
Jak zwiększać intensywność treningu?

Oto kilka metod na zwiększenie intensywności treningu.

Pokonaj wątpliwości - jeśli boisz się podświadomie, że trening nie przyniesie korzyści lub doprowadzi do urazu, to Twój umysł blokuje się. Gdy pojawiają się wątpliwości na temat treningu, pytaj bardziej doświadczonych osób.

Używaj motywacji - przed wyjściem na fitness warto obejrzeć „motivation speach”, czyli film, w którym mówca motywuje słuchaczy. Wiele z nich dotyczy właśnie treningów. Wykorzystaj to, że po obejrzeniu filmu jesteś nakręcony i trenuj z pełnym zaangażowaniem.

Zmieniaj ćwiczenia - wykonywanie ciągle tych samych ćwiczeń to jeden z największych wrogów fitnessu. Nie ograniczaj się do nudnych ćwiczeń aerobowych i zmieniaj ciężary, z którymi ćwiczysz.

Dobieraj trening do pokładów mocy. Jeśli wiesz, że musisz zwrócić większą uwagę na trening nóg, a nie lubisz tych ćwiczeń, zrób je zaraz po rozgrzewce. Dzięki temu, nie będziesz miał problemu z brakiem energii, pojawiającym się na koniec ćwiczeń, który jest wymówką przed najtrudniejszymi ćwiczeniami.

Zwróć uwagę na to, czy osiągasz progres - jeśli po kilku tygodniach treningu nie zauważyłeś żadnych pozytywnych efektów treningu, musisz zmienić ćwiczenia. Nic nie motywuje bardziej, niż to, że łatwiej idzie Ci podciąganie lub możesz podnieść większy ciężar, niż na początku.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.