Aerobik to sport, który rozwija wszystkie partie mięśni, a dzięki temu, że do jego uprawiania, nie trzeba bardzo dużo miejsca, można go uprawiać także w domu.
Aerobik w domu
Jednym z najlepszych rozwiązań, jest znalezienie w sieci nagrań, na których instruktor pokazuje, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia. Wystarczy wykonywać te same ruchy, co instruktor, by szybko zobaczyć, że ćwiczenia aerobiku w domu to świetna sprawa. Bardziej zaawansowane osoby mają własne zestawy ćwiczeń i wystarczy im sama muzyka. W przeciwieństwie do innych ćwiczeń, aerobik w domu nie jest nudny i daje wiele satysfakcji.

Aerobik w domu – ćwiczenia
Ćwiczenia aerobiku dają wiele korzyści, z których najważniejsze to zwiększenie poziomu energii, zmniejszenie poziomu stresu, poprawienie zdrowia psychicznego, zmniejszenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Ćwiczenia aerobiku powodują spalanie dużej ilości kalorii – nawet do 300 na pół godziny, co oznacza, że szybciej stracisz zbędne kilogramy.

Największą zaletą aerobiku w domu jest to, że nie musisz motywować się do wyjścia na zewnątrz – wystarczy włączyć muzykę i zacząć wykonywać ulubione ćwiczenia. Raz na jakiś czas należy zmienić zakres wykonywanych ćwiczeń, by organizm nie przyzwyczaił się do pewnych ruchów.

Podczas ćwiczeń warto pamiętać o tym, by aktywizować zarówno górną, jak i dolną połowę ciała. Osoby, które mają większe doświadczenie w ćwiczeniach, powinny zapoznać się z bardziej wymagającymi formami aerobiku, jak ćwiczenia z ciężarkami.

Zobacz także