Zdania na temat ćwiczeń biustu są podzielone – niektórzy trenerzy mówią, że są one nieskuteczne, inni twierdzą, że ćwiczenia pozwalają powiększyć biust i poprawić jego wygląd.
Najlepsze ćwiczenia na biust

W rzeczywistości jest tak, że ćwiczenia na biust nie wpływają na zmniejszenie biustu, a na usunięcie tłuszczu z pozostałych rejonów ciała, dlatego sylwetka prezentuje się o wiele lepiej.

Oto kilka ćwiczeń, które pomogą poprawić wygląd biustu:

Ogólna rozgrzewka - pozwoli uchronić się przed zakwasami, które nie będą motywowały Cię do kolejnych ćwiczeń.

Ćwiczenia z użyciem hantli - wykonuje się je na stojąco, złączając i rozłączając dłonie. Przydatne są także ćwiczenia na atlasie, który dobrze stabilizuje ręce i znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji, w stosunku do ćwiczeń z luźnym obciążeniem. Dzięki nim można powiększyć klatkę piersiową i poprawić jej wygląd. Ciężarki nie powinny być zbyt ciężkie, a przerwy pomiędzy nimi powinny trwać jak najkrócej.

Dobrym ćwiczeniem na jędrny biust są pompki , najczęściej robione w klęku. Kobiety, które mają bardziej umięśnione ramiona, mogą robić .

Przydatnym ćwiczeniem jest także pływanie , które rozwija całe ciało i rzeźbi sylwetkę.

Podczas ćwiczeń bardzo przydatny jest stanik sportowy pozwalający na uchronienie biustu przed utratą elastyczności i jędrności. Powinien mieć szeroki pas i ramiączka, a także dobrze dobrane miseczki i fiszbiny.

Dlaczego warto robić ćwiczenia na biust?

Dzięki treningowi można poprawić postawę, dzięki czemu sylwetka będzie się prezentowała o wiele lepiej. Można także poprawić wytrzymałość tkanki łącznej.

Kształtuj Sylwetkę: Biust + Brzuch + Pośladki
ćwiczenia na biust

Zobacz także