Czy słyszałeś kiedyś o tym, że dwa jest zawsze lepsze od jednego? Ta logika pasuje doskonale do wielu rzeczy, między innymi do suplementów diety. Przyjmowanie jednego suplementu diety może wspomóc spalanie tłuszczu, jednak jeśli zastosujesz ich więcej, znacznie wzmocnisz jego działanie.
3 ciekawe połączenia suplementów diety
Poniżej przedstawiamy 3 ciekawe połączenia suplementów diety, które mogą pomóc Ci w uzyskaniu lepszych efektów.

1) Zestaw dusigrosza - kofeina i ekstrakt z zielonej herbaty

Możesz kupić wiele mocnych spalaczy tłuszczu, jednak wiele osób, na przykład studentów może narzekać na ich wysokie ceny. Często można wydać na nie więcej niż na jedzenie. Okazuje się jednak, że suplementy diety na spalanie tłuszczu, nie muszą być wcale drogie, by mieć silne działanie. Kofeina i ekstrakt z zielonej herbaty to składniki większości preparatów na spalanie tłuszczu, co jest spowodowane tym, że działają one bardzo silnie. Jeśli kupisz je osobno, bez "wodotrysków", osiągniesz bardzo dobry efekt bez wydawania dużych pieniędzy.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których kofeina powoduje spalanie tłuszczu, jest to, że ma ona zdolność do wiązania komórek tłuszczu i zmniejsza ich możliwość przechowywania tłuszczu. Kofeina wpływa także na zwiększone spalanie tłuszczu podczas odpoczynku i wysiłku.

Ekstrakt z zielonej herbaty zawiera związki, zwane katechinami. Jedną z nich jest galusan epigallokatechiny, odpowiedzialny w największym stopniu za wpływ zielonej herbaty na spalanie tłuszczu. EGCG ma możliwość hamowania działania enzymów, które wpływają na spowolnienie wydzielania norepinefryny, neurotransmitera regulującego metabolizm i spalanie tłuszczu.

Dzięki zmniejszeniu ilości norepinefryny możesz utrzymać metabolizm i spalanie tłuszczu na wyższym poziomie przez dłuższy czas, w szczególności, gdy kofeina jest używana do tego, by przyśpieszyć spalanie komórek tłuszczowych. Badania wskazują na to, że ekstrakt z zielonej herbaty, może znacznie przyśpieszyć spalanie tłuszczu.

Czy już wiesz, jak możesz połączyć działanie tych dwóch substancji? Przyjmuj dziennie od 200 do 400 mg kofeiny bezwodnej i od 500 do 1000 mg ekstraktu z zielonej herbaty, standaryzowanej na zawartość EGCG. Najlepiej brać je rano, na godzinę przed treningiem. Drugą dawkę przyjmij dopiero po popołudniu.

2) Niesamowite połączenie na spalanie tłuszczu - forskolina i karnityna

Aby zmaksymalizować spalanie tłuszczu, potrzebujesz suplementów diety, które trafiają dokładnie w miejsce, w którym odkłada się tłuszcz. Niektóre preparaty, potrafią uwolnić go i przekazać do mięśni i innych tkanek, gdzie posłuży jako źródło energii. Ten proces przebiega przede wszystkim w mitochondriach komórek. Oto zestaw suplementów, który ma bardzo skuteczne działanie.

Forskolina, to aktywny związek pozyskiwany z rośliny o nazwie coleus forskohli. Ma on wpływ na spalanie tłuszczu i aktywację enzymu o nazwie cyklaza adenylanowa. Enzym zapoczątkuje kilka wydarzeń, w których rezultacie dochodzi do aktywacji innego enzymu, o nazwie lipaza hormonozależna. Lipaza hormonozależna zwiększa lipolizę, czyli zdolność wyzwalania tłuszczu z komórek do krwiobiegu, a następnie do mięśni. Na Uniwersytecie Kansas zauważono, że otyli mężczyźni, którzy przyjmują forskolinę, tracą znacznie więcej tłuszczu niż Ci, którzy w tym czasie przyjmowali placebo.

Karnityna zajmuje się drugą częścią zadania. Ten suplement to aminokwas, który wspiera przenoszenie tłuszczu do mitochondriów, gdzie produkuje się z niego energię. Badacze potwierdzili, że suplementacja karnityną poprawia spalanie tłuszczu w czasie ćwiczeń i po nich, a także prowadzi do większego spalania tłuszczu.

Warto zatem połączyć od 20 do 50 mg forskoliny i od 1 do 3 gram karnityny (na przykład L-karnityny lub acetyl-l-karnityny) i przyjmować je rano na śniadanie, a także posiłkami przed treningowymi i potreningowymi.

3) Popraw swój nastrój - ostra papryka i imbir.

W niektórych przypadkach zwiększenie zdolności organizmu do spalania tłuszczu jest bardzo proste - można do tego wykorzystać na przykład ostre przyprawy. Dodanie niewielkiej ilości ostrej papryki lub imbiru do potraw to prosty sposób na zwiększenie metabolizmu. Jeśli lubisz ostre posiłki, nie żałuj sobie tych przypraw.

Kapsaicyna to składnik chemiczny, który wpływa na to, że papryka ma ostry smak. Zwiększa to spalanie tłuszczu, dzięki zwiększaniu metabolizmu i korzystnemu wpływowi na poziom norepinefryny. Kapsaicyna wpływa także na zmniejszenie głodu i ogólne zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii.

Imbir to korzeń o wielu właściwościach, który wspiera leczenie takich problemów, jak stany zapalne, nudności i choroba lokomocyjna. Pozwala także spalić nadmiar tłuszczu. Badania pokazują, że zarówno świeży, jak i suszony imbir wpływa na zwiększenie metabolizmu i zwiększenie ilości produkowania kwasu mlekowego przez mięśnie. Kwas mlekowy jest często uznawany za wroga organizmu, jednak to właśnie on wspiera wydzielanie hormonu wzrostu. Hormon wzrostu wpływa z kolei na większą lipolizę.

Aby zmienić dietę, nie musisz od razu wprowadzać rewolucji. Spróbuj dodawać czerwonego pieprzu i imbiru do tych potraw, do których będzie on pasował. Ostra papryka kojarzy się przede wszystkim z tradycyjną, meksykańską kuchnia, jednak może być także wykorzystywana do innych potraw.

Świetnie pasuje do jajek i serka wiejskiego. Możesz jej używać także do przygotowania ostrych sosów. Aby zwiększyć ilość imbiru na talerzu, powinieneś jeść więcej sushi i sashimi, a także dodawać go do herbat. Imbir w kawałkach lub w formie proszku, jest dobrym dodatkiem do potraw.

Zobacz także