Szukasz metody treningu, która pomoże Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów i jednocześnie Ci się nie znudzi?
Zumba – zobacz, jak wiele możesz zyskać

Dobrym rozwiązaniem może być zumba, która łączy taniec i aerobik. Zajęcia zumby mają wiele korzyści:

  • Są ciekawe, bo odbywają się przy skocznej, latynoskiej muzyce i w grupie. Trening budzi znacznie więcej emocji, niż nudne ćwiczenia wykonywane w domu, dlatego znacznie łatwiej się na niego wybrać. Zumba jest znacznie ciekawsza, od aerobiku.
  • Podczas zajęć tracimy dużo kalorii, nie zdając sobie z tego sprawy - podczas tańca wydziela się znacznie więcej endorfin niż podczas innych ćwiczeń. Mają one wpływ zarówno na świetne samopoczucie, jak i na zmniejszenie uczucia bólu, pojawiającego się wraz z zakwasami. To jedno z najlepszych ćwiczeń cardio, bo angażuje zarówno górną, jak i dolną połowę ciała.
  • Nie wymagają dużego talentu tanecznego, bo wszystkie figury pokazywane są krok po kroku. Wystarczy, że napiszesz się na początkującą grupę, a bardzo szybko poprawisz swoją koordynację ruchową i będziesz mogła (lub mógł), przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.
  • Mogą być wykonywane nawet przez osoby, które wcześniej nie ćwiczyły. Zajęcia odbywają się w grupach osób, o takich samych umiejętnościach i trener zwraca uwagę na to, by ćwiczenia nie były zbyt trudne.
  • Zumba przydaje się także na imprezach, ponieważ zwiększa skoordynowanie ruchów. Dla wielu osób zajęcia zumby były początkiem przygody z innymi tańcami.
  • Zumba sprawia, że przestajemy się wstydzić swojego ciała, dlatego mogą na nią zapisać się także panie, które nie lubią chodzić na przykład do klubu fitness.

Ćwiczenia zumby angażują wszystkie partie ciała, dlatego są znacznie bardziej skuteczne od zwykłego tańca. Niebagatelną zaletą zumby jest to, że stała się popularna i wiele kobiet chodzi na wspólne treningi, dodatkowo się motywując. Można powiedzieć, że to nowa, zdrowa moda.

Dzięki temu można poznać nowe osoby. Istnieje kilka odmian treningu, które są bardziej lub mniej wymagające, dlatego można dobrać trening do swojego stopnia zaawansowania. Jeśli ćwiczysz zumbę przez dłuższy czas i chcesz trenować z większą intensywnością, dobrym rozwiązaniem są na przykład ćwiczenia z ciężarkami czy krzesłami.

Odmiany zumby
Zajęcia mogą być także prowadzone w wodzie. Istnieje też zumba dla osób starszych, dla dzieci i z użyciem dodatkowych akcesoriów. Co więcej, można ją uprawiać także w domu. Naszym zdaniem, zumba może stanowić zarówno trening sam w sobie, jak i jako dodatek do innych dyscyplin.

Jeśli nudzisz się podczas biegania czy jazdy na rowerze i chcesz poznać nowe osoby, treningu tego typu będzie idealnym rozwiązaniem. O tym, że do zumby można przekonać nawet osoby, które nigdy wcześniej nie trenowały, świadczą pozytywne informacje na jej temat w sieci. Jeśli połączymy ją ze zdrową dietą, utrata zbędnych kilogramów nastąpi bardzo szybko.

Jak znaleźć klub, w którym nauczymy się zumby?
Niektóre osoby zaczynają uczyć się zumby w domu, jednak naszym zdaniem, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Znacznie większe zaangażowanie wywołuje nauka zumby z trenerem, na którą możesz zapisać się w klubie sportowym lub klubie tańca w Twoim mieście.

Na kurs tańca można zapisać się na dwa sposoby - wykupując karnet na pojedynczą lekcję, lub płacąc za kurs co miesiąc. To drugie rozwiązanie jest znacznie tańsze. Przed zapisaniem się do konkretnego trenera, warto przyjść na jedną z lekcji jako obserwator. Dzięki temu zobaczymy, czy będziemy trenować z osobami w podobnym wieku i czy zajęcia nie są zbyt proste albo zaawansowane.

Podsumowanie

Zumba to świetne rozwiązanie dla pań, które chcą się rozruszać i schudnąć. Dzięki niej można w prosty sposób złapać formę i zrelaksować się po pracy. Zumba to także ćwiczenia cardio i sposób na wzmocnienie całego organizmu. Wystarczy zapoznać się z opiniami osób, które już skorzystały z zajęć zumby, by przekonać się, że ten rodzaj treningu jest dla nas bardzo dobrym wyborem.

Zobacz także