Czy żywność organiczna pozwala schudnąć?

Diety
Ocena artykułu: 4.4/5 (65 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Żywność organiczna jest promowana jako znacznie zdrowsza, od pozostałych rodzajów pożywienia.
Czy żywność organiczna pozwala schudnąć?

Niestety, okazuje się, że jedzenie potraw przygotowanych ze zdrowej żywności, może prowadzić do otyłości.


Liczą się kalorie
Osoby, które kupują żywność organiczną, myślą, że w ten sposób wspierają swoje zdrowie. Jeśli jesteś na diecie, musisz liczyć wszystkie kalorie, także te z żywności organicznej. Osoba, która zacznie jeść dużą ilość ziemniaków (węglowodany), mięsa i tłuszczy (na przykład olejów roślinnych tłoczonych na zimno), bardzo szybko przytyje.
Należy zwrócić uwagę na to, jak duża jest wartość kaloryczna poszczególnych składników posiłków. Jako, że przygotowujesz je od podstaw, możesz to zrobić znacznie prościej. Jeśli liczysz kalorie i wybierasz organiczne warzywa i owoce, Twoja szansa na schudnięcie rośnie. Twój organizm otrzymuje wtedy więcej witamin i mikroelementów, a mniej pestycydów i innych środków, stosowanych w czasie uprawy.


Pozwala to na łatwiejsze zaspokojenie zapotrzebowania na niezbędne składniki. Organiczne warzywa są bogatsze w błonnik, dlatego dają dłuższe uczucie sytości i oczyszczają przewód pokarmowy z zalegających resztek.

Organiczny sposób odżywiania jest dobrym wyborem, ale tylko wtedy, gdy zwrócisz uwagę na to, czy Twoje posiłki nie są zbyt kaloryczne. Unikaj przede wszystkim nadmiaru olejów tłoczonych na zimno - są one zdrowe dla organizmu, ale zawierają tyle samo kalorii, co inne tłuszcze, oznaczone jako niezdrowe.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.