Chcesz osiągnąć bardzo dobre rezultaty w czasie treningu na siłowni?
Zasady ćwiczeń na siłowni
Jeśli zastosujesz się do tych zasad, będziesz mógł osiągnąć znacznie lepsze wyniki, niż do tej pory.
1 – Nie zaczynaj od treningu cardio – lepiej jest od razu zrobić rozgrzewkę i zabrać się za trening tych partii mięśni, które sprawiają Ci największe problemy. Trening cardio może zabrać Ci zbyt dużo siły.
Jak pisał Steven Covey - zaczynaj od tych rzeczy, które są ważne, ale niezbyt pilne. W Twoim przypadku może być to właśnie trening tych mięśni, które sprawiają Ci najwięcej problemów.

2 – Po treningu zdecyduj się na przekąskę – bardzo dobrym rozwiązaniem jest białkowy baton, który dostarczy Ci odpowiedniej porcji substancji odżywczych. Pamiętaj także o prawidłowej diecie – bardzo intensywne ćwiczenia nie mają sensu, jeśli w Twojej . To dzięki niemu możesz budować masę mięśniową.

3 – Dbaj o regenerację organizmu – jeśli palisz i pijesz alkohol, będzie Ci znacznie trudniej zregenerować się. Mięśnie odbudowują się głównie w czasie snu, w przerwach między intensywnym treningiem. Jeśli masz problemy ze snem, warto postawić na ziołowe środki uspokajające. Czasem jego przyczyną jest to, że trenujesz późnym wieczorem, prowadzący do silnego zmęczenia. Znacznie lepiej jest trenować rano, co pozwoli Ci nabrać energii na cały dzień.

4 – Nie trenuj przez cały tydzień – w ten sposób wcale nie osiągniesz lepszych rezultatów. Trening 3 razy w tygodniu (za każdym razem inna partia ciała), daje lepsze efekty. Organizm większości osób nie jest dostosowany do bardzo długiego treningu i nie ma on sensu. Kiedyś spotkałem się z opinią, że podczas treningu najlepiej jest stosować zasadę Pareto. Oznacza ona, że 20 procent treningu daje Ci 80 procent rezultatów. Pomyśl, który trening jest dla Ciebie najważniejszy.

5 – Trenuj z głową – przed przyjściem na siłownie, powinieneś wiedzieć, na jakich ćwiczeniach Ci zależy. Zapisuj sobie, czy udało Ci się je wykonać i notuj, czy dały jakieś efekty. Jeśli masz partię ciała, która wymaga szczególnie intensywnego treningu, zajmuj się nią na początku.
8 Muscle Building Exercises for Beginners
trening na siłowni

Zobacz także