Czy trening powinien powodować silne zmęczenie?

Ocena artykułu: 4.2/5 (69 głosów)
Zmęczenie to normalny objaw po treningu, jednak jeśli nie możemy do nim dojść do siebie przez kilku dni, może to oznaczać, że wysiłek jest niedopasowany do naszych potrzeb.
Czy trening powinien powodować silne zmęczenie?

Bardzo ważnym czynnikiem jest intensywność treningów w długim czasie. Jeśli są one niedopasowane do naszych umiejętności i ciągle zwiększamy ciężary, z którymi ćwiczymy, to pojawia się problem z regeneracją organizmu. Jeśli ciągle czujemy zmęczenie, to oznacza, że nasze mięśnie się nie regenerują i w rezultacie spalamy je, zamiast budować.

Silne zmęczenie po treningu może mieć inną przyczynę – jest nią nadmiar przyjmowanych środków stymulujących. Im mocniejsze jest ich działanie, tym szybciej zauważymy niekorzystne objawy.

Zmęczenie po treningu nie musi być spowodowane samym wysiłkiem fizycznym. Jeśli nie wysypiasz się, Twój organizm nie ma czasu na zregenerowanie się i pojawia się przewlekłe zmęczenie.

Warto wtedy zastosować środki wyciszające, dostępne bez recepty.

Częste treningi na siłowni mogą prowadzić do niedoboru witamin i minerałów , dlatego bardzo ważne jest ich dostarczanie w odpowiednio zbilansowanej diecie i w formie tabletek. Dzięki temu, nie dojdzie na przykład do problemu z – jego niedobór prowadzi do uczucia zmęczenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest trening z trenerem, z którym można porozmawiać, gdy pojawią się problemy.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.