Jak dbać o prawidłowe nastawienie w czasie treningu?

Ocena artykułu: 4.4/5 (61 głosów)
Motywacja to jeden z najważniejszych czynników wpływających na to, że trenujemy.
Jak dbać o prawidłowe nastawienie w czasie treningu?

Dla wielu osób, ćwiczenia nie są przyjemne i muszą się do nich zmuszać, ale dzięki odpowiedniej motywacji, staje się to łatwiejsze. Z czasem ćwiczenia stają się naszym nawykiem.

Wyznacz sobie cel - dzięki temu, będziesz wiedział, co chcesz osiągnąć na siłowni lub w klubie fitness. Jeśli masz pewność, pozbędziesz się podświadomej blokady. Cel musi być możliwy do osiągnięcia (na przykład schudnąć 1 kg) i mierzalny. Jeśli nie jesteś pewny, co chcesz osiągnąć, nigdy tego nie osiągniesz.

Wyrób w sobie nawyk ćwiczeń - jeśli przez miesiąc będziesz zmuszał się do biegania, któregoś dnia wejdzie Ci to w nawyk i będziesz miał poczucie winy, jeśli nie założysz sportowych butów i nie wyjdziesz na dwór.

Wybierz trening odpowiedni do swoich możliwości - nie ma sensu realizowanie zaawansowanego planu biegowego, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem. Zacznij metodą małych kroczków i stopniowo zwiększaj intensywność treningu.

Zmotywuj się - w sieci znajdziesz mnóstwo motywujących filmów, które wpływają pozytywnie na Twoje nastawienie i pomogą Ci trenować, gdy nie będziesz miał nastroju.

Trenuj jak Arnold - Arnold Schwarzenegger miał prostą metodę treningu - uważał, że najlepsi sportowcy to Ci, którzy najwięcej trenują. Może dobrym rozwiązaniem jest skończenie z motywowaniem się i potraktowanie treningu jako coś, co po prostu trzeba zrobić. Po kilku dniach takiego treningu będziesz odczuwał potrzebę ćwiczeń.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.