Porady na temat treningu od Briana Tracy

Ocena artykułu: 4.2/5 (64 głosów)
Brian Tracy to mówca motywacyjny, który wielokrotnie zajmował się rolą sportu w życiu człowieka. Według niego, każdy z nas powinien uwzględnić w planie dnia przynajmniej kilka minut na ćwiczenia.
Porady na temat treningu od Briana Tracy

Jego zdaniem, osoby pracujące na pełny etat także muszą wygospodarować czas na wysiłek fizyczny, bo wpływa on korzystnie na zdrowie.

Według Briana Tracy, najważniejszą porą na trening jest ranek, bo poranne ćwiczenia wpływają korzystnie na metabolizm i poprawiają myślenie (krew jest lepiej natleniona).

Nawyk skutecznego działania

Trening dla większości osób jest niezbyt przyjemnym obowiązkiem - aby ćwiczyć, musisz wstać wcześniej i poświecić swój czas. Osoby, które dbają o zdrowie, potrafią jednak poświęcić mniej wartościowe działania i zainwestować czas po to, by zachować zdrowie. Naszym zdaniem, powinieneś zacząć treningi niezależnie od tego, ile masz lat. Brak ćwiczeń prowadzi do problemów ze stawami i otyłością.

Według Briana, należy ćwiczyć przynajmniej 200 minut każdego tygodnia, co daje około 30 minut wysiłku każdego dnia. Nie musi być to bardzo intensywny sport (np. siłownia) - jako trening liczy się także:

  • szybki spacer
  • jazda na rowerze
  • aerobik
  • pływanie

Brian Tracy mówi także o tym, jak ważny jest prawidłowy odpoczynek. Organizm potrzebuje od 7 do 8 godzin, by zregenerować się, a jeśli śpisz krócej, może to doprowadzić do problemów zdrowotnych. Ludzie, którzy śpią bardzo krótko, nie są w stanie prawidłowo ocenić sytuacji i Aby spać dłużej, musisz wyeliminować czynniki, które Cię rozpraszają.

Wszystko zależy od nawyku

Wszystko jest trudne tak długo, aż stanie się proste. Jeśli dopiero zaczynasz treningi, nie wiesz, czy wykonujesz ćwiczenia prawidłowo i musisz się do nich zmuszać.
Dopiero po kilku tygodniach treningu, wchodzi Ci on w nawyk i zaczynasz czuć niedosyt wtedy, gdy w ciągu dnia nie znajdziesz na niego czasu. Wykorzystaj tę właściwość ludzkiego umysłu.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.