Tabletki odchudzające - czy pomogą Ci schudnąć?
Skuteczne tabletki na odchudzanie
Czy istnieją skuteczne tabletki odchudzające? Trudno to jednoznacznie ocenić, gdyż opinie na temat tabletek odchudzających w sieci są najczęściej publikowane przez firmy, które zajmują się ich sprzedażą. Znam kilka preparatów, których działanie zostało potwierdzone także przez klientów, którzy stosowali dietę i jednocześnie prowadzili zdrowy tryb życia.

Tabletki pobudzające, zawierające kofeinę, teobrominę i taurynę, wpływają na zwiększenie chęci do treningu i pozwalają łatwiej spalać tłuszcz. Dzięki temu można osiągnąć lepsze wyniki na siłowni i pobudzić metabolizm.
Na opakowaniach niektórych tabletek pobudzających nie ma informacji na temat tego, że mają one także działanie odchudzające, ale nie powinno Cię to zniechęcać do ich stosowania. Każdy preparat dostarczający kofeiny, ma takie działanie.

Innym rodzajem tabletek na odchudzanie, są tabletki o działaniu oczyszczającym, które pozwalają usunąć szkodliwe metabolity z organizmu. Ich działanie opiera się na poprawieniu funkcjonowania nerek. W ich skład wchodzą przede wszystkim substancje ziołowe, takie jak mniszek lekarski, pokrzywa, kłącze perzu czy bratek. Oprócz działania moczopędnego, wspierają one pracę wątroby. Według wielu specjalistów od odchudzania, problemy ze zmniejszeniem masy ciała pojawiają się dlatego, że mamy zanieczyszczony organizm.
Kupując takie preparaty, zwróć uwagę na ich skład i zobacz, czy zawierają wystarczająco dużo substancji czynnych.

Tabletki z błonnikiem
Błonnik to substancja, która zmniejsza apetyt, ponieważ wypełnia żołądek i jelita i daje uczucie sytości. Kolejne działanie błonnika polega na tym, że zmniejsza on wchłanianie substancji odżywczych z pokarmu. Przyjmując tabletki odchudzające z błonnikiem, pamiętaj o dwóch rzeczach. Po pierwsze, popijaj je zawsze dużą ilością wody, a po drugie - nie przyjmuj ich wraz z innymi lekami, bo błonnik zmniejsza ich wchłanianie.

Często stosowane są także tabletki typu fat burner , które zawierają paprykę chilli i ekstrakt z pieprzu. Dzięki nim pobudzisz spalanie tłuszczu i poprawisz swój metabolizm. Spalacze tłuszczu najlepiej działają wtedy, gdy połączymy ich stosowanie z treningiem.

Jeszcze inną odmianą tabletek na odchudzanie są preparaty z L-karnityną, która pobudza przenoszenie komórek tłuszczu do mitochondriów komórek. Uzyskujemy dzięki temu dwie korzyści - po pierwsze, organizm podczas treningu otrzymuje dodatkowe źródło substancji pokarmowych, a po drugie - spalamy komórki tłuszczowe.

Najlepsze tabletki na odchudzanie
Trudno określić jednoznacznie, które tabletki na odchudzanie są najskuteczniejsze. Warto wypróbować kilka preparatów i sprawdzić, czy dają one jakieś efekty. Wśród osób, które mają problemy z metabolizmem, najlepszym wyborem mogą być proste preparaty z chromem. Ta substancja zmniejsza wchłanianie cukru z pożywienia i reguluje wydzielanie . Podobne działanie mają tabletki zawierające wyciąg z morwy białej, zielonej kawy i innych produktów, które zmniejszają poziom glukozy we krwi.

Osoby, które nie odczuwają nadmiernego apetytu na cukier, raczej nie skorzystają z ich właściwości i powinny zastanowić się nad stosowaniem innych preparatów.

Gdy nie spalasz tłuszczu mimo ćwiczeń, problemu można pozbyć się dzięki zaktywizowaniu tkanki tłuszczowej do spalania, przez zastosowanie odpowiednich preparatów.

Tabletki na odchudzanie na receptę
Jeszcze kilka lat temu były dostępne różne tabletki na receptę, takie, jak Alli i Meridia. Pierwszy z tych leków możesz kupić dziś bez recepty, natomiast drugi z nich (Meridia), miał tak dużo działań ubocznych, że wycofano go ze sprzedaży.

Niestety, ale dziś lekarz raczej nie pomoże Ci w zrzuceniu zbędnych kilogramów za pomocą tabletek. Z tego powodu, podstawą odchudzania powinno być prawidłowe odżywianie i sport, a uzupełnieniem - stosowanie tabletek odchudzających na konkretne problemy. Takie połączenie pozwoli Ci szybciej uzyskać prawidłową masę ciała. Jeśli wciąż nie jesteś pewny, który z preparatów na odchudzanie będzie dla Ciebie najbardziej wskazany, poproś o pomoc lekarza lub farmaceutę.

Dlaczego niektóre tabletki odchudzające nie działają?
Człowiek chudnie wtedy, gdy dostarcza swojemu organizmowi mniej kalorii, niż ich zużywa
Żadna tabletka nie będzie miała wpływu na zmniejszenie tego bilansu. Producenci często chwalą się właściwościami oczyszczającymi preparatów – istotnie, po ich przyjęciu Twoja waga się zmniejsza, ale wynika to z utraty wody. Niektóre z preparatów mają wpływ na zmniejszenie jednego z objawów głodu.
Dla wielu osób ten efekt jest wystarczający, by zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii.

Istnieje kilkanaście suplementów diety, które mogą okazać się pomocne przy odchudzaniu, ale muszą być połączone z prawidłową dietą

Przykładowo – tabletki z zielonej kawy zmniejszają poziom glukozy we krwi, co jest korzystne przy diecie. Jeśli będziesz traktował je, jako usprawiedliwienie do jedzenia słodyczy, Twoja waga szybko zacznie się zmniejszać.
Suplementy mogą poprawić metabolizm Twojego organizmu, wpłynąć na trawienie lub dostarczyć Ci energii potrzebnej do ćwiczeń.

Niestety, żaden z suplementów diety nie ma udowodnionego działania na odchudzanie, istnieje natomiast kilka leków, które mają silne działanie i nie są dopuszczone do sprzedaży (np amfetamina).
Odchudzanie wymaga wyrzeczeń i jeśli nie będziesz liczył kalorii i unikał tych potraw, których nie powinno się jeść na diecie, raczej nie osiągniesz sukcesu.

Uwaga na reklamy suplementów diety
Przekonanie o skuteczności tabletek odchudzających bierze się przede wszystkim z reklam, które pojawiają się w sieci i w gazetach. Często przedstawia się w nich zmyślone historie osób, którym udało się schudnąć kilkadziesiąt kilogramów w bardzo krótkim czasie. Nieodłącznym elementem takiej reklamy jest opis, że ktoś schudł wyłącznie dzięki stosowaniu tabletek odchudzających i w tym czasie nie stosował żadnej innej diety.
Wystarczy trochę zdrowego rozsądku, by domyśleć się, że taka metamorfoza nie jest możliwa i że reklama ma na celu namówić do zakupu nieświadomego konsumenta. Preparaty sprzedawane w ten sposób są bardzo często wielokrotnie droższe od analogicznych środków, sprzedawanych w aptekach lub sklepach zielarskich.

Warto także zwróć uwagę na to, co oznaczają "magiczne" nazwy składników aktywnych, wchodzących w skład tabletek. Często są to dobrze znane substancje, które pojawiły się pod nową, atrakcyjniejszą nazwą.

Zobacz także