Jak szybko schudnąć z brzucha?

Ocena artykułu: 4.6/5 (19 głosów)
Jak szybko schudnąć z brzucha?
Dietetycy często słyszą w swoich poradniach pytanie o to, co zrobić, by szybko schudnąć z brzucha. Postaramy się na nie dzisiaj odpowiedzieć.

Najważniejsze zasady odchudzania
Wystający brzuch jest najczęściej spowodowany naszymi nieprawidłowymi nawykami żywnościowymi, zwłaszcza jedzeniem nadmiaru węglowodanów. Aby znów zmieścić się w spodnie rozmiaru S, należy przejrzeć swój dotychczasowy jadłospis i zmniejszyć w nim ilość kalorii.

Podstawą prawidłowej diety jest wyeliminowanie pustych kalorii w postaci słodyczy, alkoholu i tłuszczów (w które obfitują smażone potrawy). Jeśli w Twojej diecie jest dużo tłuszczów nasyconych, powinieneś je wyeliminować na rzecz zdrowych kwasów omega-3 i omega-6, które znajdziesz na przykład w olejach tłoczonych na zimno i rybach.

W diecie powinno znaleźć się więcej warzyw i , które przyśpieszą spalanie tłuszczu i zaspokoją Twój apetyt.

Do zmniejszenia ilości tłuszczu na brzuchu prowadzi większość diet.

Ćwiczenia na brzuch
Ćwiczenia na brzuch raczej nie spowodują, że stracimy masę tłuszczową tylko w partii objętej gimnastyką, ale i tak będą miały korzystny wpływ na metabolizm i spalanie tłuszczu we wszystkich rejonach ciała.

Oprócz ćwiczeń aerobowych i siłowych, można wykonywać na przykład , ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha i podciągnięcia nóg do tułowia. Ostatnio coraz mniej polecane są brzuszki, które mogą powodować problemy z kręgosłupem.
Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.