Jak schudnąć w tydzień

Ocena artykułu: 4.0/5 (24 głosów)
Prawidłowo opracowana dieta powinna prowadzić do regularnej utraty masy ciała, a następnie do jej utrzymania.
Jak schudnąć w tydzień
Niektóre diety, nazywane na przykład tygodniowymi, skupiają się na oczyszczeniu organizmu i zmniejszeniu masy ciała, co prowadzi do szybkiego spadku kilku kilogramów.

Jak dużo można schudnąć w tydzień?
W praktyce okazuje się, że ciągu tygodnia, można schudnąć około 2 -3 kilogramów, z czego większość będzie stanowiła utrata zalegającej wody.

Im bardziej jest restrykcyjna dieta stosowana przez tydzień, tym większe ryzyko, że spowoduje ona problemy z efektem jojo.

Bardzo ważne jest to, by podczas krótkotrwałej diety nie odchodzić zbyt mocno od swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. Jeśli bardzo mocno ograniczysz wielkość porcji lub zrezygnujesz z pewnych rodzajów produktów, po tygodniu Twój organizm będzie wycieńczony.

Czy stosowanie diety przez tydzień ma sens?
Naszym zdaniem, stosowanie tygodniowej diety nie ma większego sensu z jednego ważnego powodu – aby uzyskać trwały spadek masy ciała, musisz zmienić swoją dietę na zdrową. Gdy nastawiasz się na tygodniową terapię, która pozwoli Ci schudnąć kilka kilogramów, a następnie masz zamiar wrócić do zwykłego sposobu odżywiania, prawie na pewno pojawi się u Ciebie efekt jojo.

W czasie tygodniowej diety naucz się, które produkty żywnościowe są dla Ciebie zdrowe, a które zawierają zbyt wiele kalorii, przestań pić słodzone napoje i pozbądź się przekąsek. Po tygodniu na pewno zauważysz spadek wagi, który pozwoli ci kontynuować dietę w dalszym czasie.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.