Jak działa HMB?

Suplementy
Ocena artykułu: 4.2/5 (63 głosów)
HMB to substancja, która budzi duże zainteresowanie w świecie kulturystyki.
Jak działa HMB?
Najważniejszym czynnikiem hamującym rozwój mięśni, jest katabolizm, a przyjmowanie HMB pozwala na zahamowanie działania tego procesu.
HMB powstaje w organizmie dzięki przekształceniom leucyny. Z chemicznego punktu widzenia, HMB to hydroksykwas, pochodna kwasu mlekowego.

Jak działa HMB?
Dzięki temu możesz uzyskać szybszy wzrost tkanki mięśniowej i zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie. HMB wspomaga regenerację mięśni i sprawia, że białka, które przyjmujemy, wchłaniają się znacznie szybciej i skuteczniej.

Wielu kulturystów ma problem z przyjmowaniem dużej ilości białka – pojawiają się po nim różne problemy trawienne. Wynika to z faktu, że wchłania się tylko część białka, a reszta nie ma żadnego działania. HMB wspomaga , dlatego można przyjmować go znacznie mniej. HMB to także środek zmniejszający rozpad mięśni po treningu, co pozwala na szybsze budowanie masy mięśniowej i skrócenie okresu regeneracji.


Jak osiągnąć lepszy wzrost mięśni
HMB można stosować przez długi czas, dzięki czemu można osiągnąć stabilny wzrost mięśni. W przeciwieństwie do kreatyny, nie zwiększa on przepływu substancji odżywczych przez mięśnie – celem HMB jest stałe zwiększanie wzrostu mięśni.
HMB używa się nie tylko w sportach siłowych - z jego właściwości skorzystają także osoby, które biegają, jeżdżą na rowerze i pływają. Dzieje się tak dlatego, ze HMB hamuje proces gromadzenia się w mięśniach kwasu mlekowego. Badania pokazują, że stosowanie HMB jest bardzo korzystne w przypadku treningu o dużej intensywności, w długim okresie.


Jego działanie jest skuteczne – ocenia się, że przy intensywnym treningu i prawidłowej diecie, HMB pozwala na zwiększenie przyrostu mięśni nawet o dwa kilogramy w ciągu miesiąca.
Jeśli czujesz, że przyjmujesz bardzo dużo białka, które nie ma na Ciebie korzystnego działania, powinieneś zastanowić się nad suplementacją HMB.

Naukowcy sprawdzili także bezpieczeństwo stosowania tej substancji. HMB jest bezpieczne i nie wykazuje prawie żadnych efektów ubocznych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Z tego powodu, warto korzystać z właściwości HMB i stosować ten preparat jako jako element codziennej suplementacji.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.