Jak wybrać najlepszy trening?

Fitness
Ocena artykułu: 4.4/5 (66 głosów)
Niemal tak samo ważne jak silna motywacja do podjęcia wysiłku, jest wybranie odpowiedniej formy ćwiczeń.
Jak wybrać najlepszy trening?

Tylko dobrze dobrane ćwiczenia (lub dyscyplina sportu) pozwoli Ci osiągnąć wymarzony efekt. Poniżej zamieszczamy kilka ważnych wskazówek, oraz przykłady ćwiczeń, jakie możesz wykonywać.

Na co zwrócić uwagę wybierając rodzaj ćwiczeń?
Najważniejszy, przy wyborze ćwiczeń jest cel, który chcesz osiągnąć. To od tego zależy plan Twojego działania. Wiedząc, co chcesz osiągnąć - masz już jedną z najważniejszych informacji. Teraz czas na wybór sposobu na jego osiągnięcie. Poniżej znajdziesz kilka przykładów, które pomogą i w dokonaniu wyboru.

Jakie ćwiczenia pomogą mi….

  • Schudnąć - na odchudzanie najlepszy będzie tzw. Trening cardio - który ma na celu podnieść tętno i spalić kalorie. Szybsze tętno - to szybsza praca całego organizmu oraz szybsze spalanie kalorii. Przykłady ćwiczeń cardio - biegania, trucht, szybki marszo - bieg, pływanie, a taże jazda na rowerze - zarówno stacjonarnym jak i zwykłym.

Aby osiągnąć lepsze wyniki warto połączyć trening typu cardio z treningiem aerobowym. Czym jest trening aerobowy, krótko mówiąc, to ćwiczenia wykonywane jednostajnie i długotrwale. Np. wielokrotne powtarzanie jednego rodzaju - np. skłony, brzuszki, skakanie na skakance itd. Połączenie treningu cardio i aerobowego pomoże także poprawić ogólną kondycję organizmu.

  • Wyrzeźbić sylwetkę - jeśli nie masz nadwagi, ale chcesz wymodelować swoją sylwetkę oraz sprawić, by ciało było bardziej jędrne warto zacząć ćwiczenia siłowe - one pomogą w rozwoju mięśni. Dzięki nim wzmocnisz wybrane partie ciała. Przykłady - ćwiczenia z ciężarkami, urządzeniami służącymi do rozbudowywania masy mięśniowej, lub w wykorzystaniem własnego ciężaru ciała ( np. )
  • Zrelaksować się po ciężkim dniu - wybierając ćwiczenia takie jak - pilates, callanetics, oraz stretchng z powodzeniem pozbędziesz się chandry i stresu. Ćwiczenia rozciągające skutecznie poprawiają nastrój oraz świetnie wpływają na sylwetkę.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.