Trening w domu z hantlami

Fitness
Ocena artykułu: 4.5/5 (56 głosów)
Trening w domu może być znacznie bardziej efektywny, jeśli do ćwiczeń z masą własnego ciała, dołożysz ćwiczenia z hantlami.
Trening w domu z hantlami
Dzięki temu, że trenujesz w domu, nie musisz martwić się o dojazdy i tracić czasy na pogawędki z kolegami z siłowni.

Jaki program treningu wybrać?
Istnieje wiele programów treningowych, które można wykonywać bez użycia większych ciężarów. Naszym zdaniem, podczas treningu najważniejsze jest to, by ustalić sobie jasne cele (nabranie masy, wyrzeźbienie mięśni lub zwiększenie wytrzymałości) i następnie dążenie do pozytywnych efektów.

Nie przejmuj się tym, że ktoś inny stosuje inne plany treningowe i dzięki nim osiąga dobre efekty – liczy się to, by regularnie uprawiać ćwiczenia i sprawdzać, czy dają one pozytywne efekty.

Częstym błędem jest zmienianie planów treningowych co kilka dni – według doświadczonych trenerów, ćwiczenia dają pozytywne efekty tylko wtedy, gdy wykonujemy je przez około 2 – 3 miesiące.

Jak ciężkie powinny być hantle?
Hantle powinny być na tyle ciężkie, byś mógł wykonać od 12 do 15 powtórzeń w jednej serii.

Jeśli robisz ich mniej lub więcej, należy zmniejszyć lub zwiększyć ciężar hantli. Częstym błędem jest zaczynanie od zbyt dużego ciężaru i robienie małej ilości powtórzeń, co prowadzi do braku zauważalnych efektów.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupienie hantli, do których można dokładać ciężar w miarę robienia postępów. Nie przejmuj się, jeśli na początku masz problem z treningiem nawet z niewielkim ciężarem – regularne wykonywanie ćwiczeń doprowadzi do poprawienia Twoich wyników.

Trening w domu z hantlami powinien trwać około 60 minut.
8 Best Dumbbell Exercises Ever (HIT EVERY MUSCLE!)
Trening z hantlami


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.