Dieta jogurtowa

Diety
Ocena artykułu: 4.2/5 (43 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Dieta jogurtowa należy do diet białkowych, w których spożywamy przede wszystkim produkty mleczne. Produkty tego typu sprzyjają chudnięciu i jednocześnie zaspokajają zapotrzebowanie organizmu na węglowodany, tłuszcz, witaminy i minerały.
Dieta jogurtowa
Największym problemem z dietą jogurtową jest to, że jest monotonna i dość droga. Z uwagi na to, że jest to dieta opierająca się na bardzo dużej ilości białka pochodzącego tylko z jednego źródła, nie można jej stosować dłużej niż 2 tygodnie.

Dieta jogurtowa – jadłospis
W sieci udało się nam znaleźć kilka przykładów jadłospisów diety jogurtowej. Najważniejsze jest to, by podstawą diety były jogurty i kefiry, natomiast pozostałe dodatki do diety to:
  • owoce i warzywa

  • chude mięso

  • płatki owsiane i inne odmiany płatków
W tej diecie warto zwiększyć ilość wypijanej wody. Jak widzisz, nie ma jednego, odgórnie ustalonego jadłospisu i z tego powodu, nie będziesz miał problemu z komponowaniem posiłków. Najważniejszym elementem diety powinien być naturalny jogurt, który nie zawiera cukru.

Jakie zalety ma picie jogurtu?
Jogurt zawiera kultury bakterii, które wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego i odporności. jest niezbędne do pracy mięśni, dlatego ta dieta może być stosowana wtedy, gdy regularnie trenujesz.

Duża ilość jogurtów i kefirów w diecie ma jeszcze jedną zaletę – pozwala odbudować florę bakteryjną , co jest konieczne na przykład podczas antybiotykoterapii.

Pamiętaj o tym, że jogurt zawiera dość dużo kalorii i jeśli nie będziesz ich zliczał, możesz osiągnąć odwrotny efekt. Dieta jogurtowa jest wskazana jedynie dla osób, które nie mają problemu z przyswajaniem laktozy.

Najważniejszą zaletą picia jogurtu, jako preparatu na odchudzanie jest to, że daje on długotrwałe poczucie sytości. Trawienie białek mleka trwa długo i dlatego po porcji jogurtu, tracimy apetyt na dość długo.

Jeśli chcesz skorzystać z zalet jogurtu, warto zabrać go do pracy i zjeść na przykład na drugie śniadanie. Jogurt jest tanim produktem, a w sklepach można znaleźć go w setkach odmian. Wybierając jogurt dla siebie zwracaj uwagę na to, jak dużo zawiera on tłuszczu i cukru. Niektóre jogurty z owocami zawierają bardzo dużo cukru i na pewno nie będą się przyczyniały do spadku masy ciała.

Podsumowanie diety jogurtowej
Do tej diety należy podejść tak samo, jak do innych monodiet, które obiecują dobre rezultaty kosztem ubogiego jadłospisu. Naszym zdaniem, takie same działanie będzie miało stosowanie innych diet o podobnej zawartości składników odżywczych, a będą one na pewno bardziej różnorodne.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.