Mocne włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, ale pielęgnacja włosów często prowadzi do pojawienia się jeszcze większych problemów i osłabienia włosów. Zobacz, jak możesz je wzmocnić.
Jak naturalnie wzmocnić włosy?


Używaj mniej produktów do pielęgnacji
Przysłowie - im mniej, tym więcej, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku preparatów na włosy. Szampony, odżywki i inne substancje, które stosujesz na włosy, przyczyniają się do powstania jeszcze większych problemów, ponieważ niszczą cebulki i komórki włosów. Używaj jak najmniejsze ilości tych produktów i stosuj je tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Jeśli nie chcesz zmniejszać ilości produktów do pielęgnacji włosów, zastąp je przynajmniej preparatami o bardziej naturalnym działaniu.
Chyba nie musimy przypominać o tym, jak szkodliwe jest stosowanie farb do włosów (niezależnie od tego, czy są one naturalne, czy też sztuczne), lakierów i innych preparatów na „poprawianie” ich wyglądu. O wiele lepiej prezentują się naturalne fryzury.

Unikaj stosowania gorącego powietrza
Termoloki, suszarka czy prostownica bardzo niszczą włosy. Staraj się używać je jak najrzadziej, a jeśli już musisz je wykorzystywać, wybierz niską temperaturę i nie przedłużaj kontaktu urządzenia z włosami.
Dziwi nas fakt, że wielu mężczyzn naraża swoje krótkie włosy na działanie suszarki mimo tego, że wystarczyłoby zaczekać kilka minut, by wyschły naturalnie. Nie powinieneś także mocno wycierać głowy ręcznikiem, bo prowadzi to do wyrywania włosów i osłabiania ich końcówek.

Używaj oleju kokosowego
Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na odżywki, które są pełne szkodliwych substancji chemicznych. O wiele lepiej sprawdza się naturalny olej kokosowy, który natłuszcza i nawilża włosy od góry do dołu. Ma on bardzo skuteczne działanie na poprawienie stanu włosów, które są słabe i wypadają.

Olejek kokosowy nakłada się na skórę na czas od 10 do 15 minut, po czym najlepiej jest założyć czepek i ogrzać delikatnie włosy. Dzięki temu możesz odbudować łuski włosów i usunąć problem z rozdwajającymi się końcówkami.

Zaakceptuj, że trzeba podcinać włosy
Zamiast walczyć z rozdwajającymi się końcówkami, powinieneś lub powinnaś podcinać je regularnie. Dzięki temu pokażesz innym osobom, to, co najpiękniejsze w Twojej fryzurze i nie będziesz denerwować się na to, że włosy ulegają naturalnemu rozwarstwianiu.

Nie torturuj swoich włosów gęstym grzebieniem
Szczególnie często robią to kobiety. Gdy włosy są gęste, nie próbuj rozczesywania ich gęstym grzebieniem, bo doprowadzi to jedynie do ich wyrywania. Kup grzebień o rzadko rozstawionych zębach i używaj go z wyczuciem. Jeśli pojawi się u Ciebie problem z wypadaniem włosów, najgorsze, co możesz zrobić, to siłowanie się z nimi, używając grzebienia.

Popraw swoje nawyki dietetyczne
Stan Twoich włosów najczęściej odpowiada temu, jak się odżywiasz. Zdrowe włosy pojawiają się wtedy, gdy przyjmujesz odpowiednią ilość białek, witamin i minerałów.
Jeśli zmniejszysz zawartość tłuszczów zwierzęcych w diecie i zwiększysz ilość organicznych warzyw i owoców, a także zaczniesz przyjmować witaminy D i E, stan Twoich włosów znacznie się poprawi. Jak widzisz, odpowiednia suplementacja to nie tylko przyjmowanie dużych ilości krzemu, jak sądzi większość osób.

Raz na jakiś czas stosuj własne, naturalne maski do włosów
Osoby, które mają najpiękniejsze włosy, często wzmacniają je za pomocą takich składników, jak , sok z marchewki czy sok z aloesu. Te składniki nakłada się na włosy, co pozwala na uzyskanie ich intensywnego wzrostu i wzmocnienia.

Zobacz także