Skuteczność suplementów diety na odchudzanie

Ocena artykułu: 4.4/5 (65 głosów)
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy suplementy diety na spalanie tłuszczu są skuteczne. W aptece możesz kupić tysiące produktów, które obiecują szybki spadek wagi i trwałe efekty.
Skuteczność suplementów diety na odchudzanie
Czy takie preparaty działają?

Odpowiedź jest prosta – jeśli stosujesz je zamiast diety, szansa na to, że schudniesz, jest znikoma. Aby schudnąć potrzebujesz przede wszystkim diety i odpowiednio dobranego treningu, dzięki czemu osiągasz ujemny bilans kaloryczny. Suplementy diety mogą przyśpieszyć Twój metabolizm lub sprawić, że będziesz miał więcej energii.
Wielokrotnie rozmawiałem z osobami, które kupowały tabletki "na odchudzanie" tylko po to, by zagłuszyć głos sumienia i móc dalej się objadać. Niektóre osoby zupełnie nie rozumieją działania suplementów diety i przykładowo - przyjmują tabletki na "obniżenie cukru" zaraz po zjedzeniu ciastka.

Stosowanie tabletek na schudnięcie daje nam złudne poczucie, że robimy coś dobrego dla swojego organizmu.

Jest wiele suplementów diety, które dają dobre efekty, gdy są jednym z elementów zdrowego trybu życia.
Niektóre z nich, na przykład , prawdopodobnie transportują tłuszcz do mięśni, gdzie jest on zużywany.

Takie działanie objawia się tylko wtedy, gdy ćwiczysz – w przeciwnym razie, preparat nie ma żadnego działania.

Istnieją preparaty, które znacznie zwiększają wydatek energetyczny organizmu i sprawiają, że nie chce się jeść, jednak ich sprzedaż jest zabroniona. Wiele z nich to narkotyki, ale mimo to wiele osób woli kupić je z podejrzanego źródła i zaryzykować zdrowie lub życie, zamiast przejść na zdrową dietę. Ludzie nie ustają w poszukiwaniu "magicznej tabletki", rozwiązującej wszystkie problemy zdrowotne.

Suplementy na zmniejszenie ilości wody w organizmie

Po niektórych suplementach diety, Twoja waga szybko spada. Niestety, oznacza to, że pozbyłeś się jedynie wody, która zalegała w tkankach, natomiast ilość tłuszczu w organizmie pozostała taka sama. Pozwala to co prawda oczyścić organizm z toksyn, ale tylko na krótki czas. Gdy znów zaczniesz jeść w dotychczasowy sposób (czyli zwiększysz ilość soli w potrawach), Twój organizm ponownie zmagazynuje wodę.
Podobnie jest z innymi środkami - nawet, jeśli mają jakieś działanie, objawia się ono tylko wtedy, gdy środek jest stosowany. Po jego odstawieniu, może dojść do efektu jojo.

Zamiast szukania nowych suplementów, które w cudowny sposób sprawią, że schudniesz, znacznie lepiej jest przejść na zdrowy tryb życia.

Opracuj wraz z trenerem plan treningowy i przejdź stopniowo na zdrową dietę, dzięki czemu szybko poprawisz stan zdrowia i schudniesz. Cudowna tabletka na odchudzanie nie istnieje. Jeśli jesteś na diecie, uprawiasz sport i chcesz nieco przyśpieszyć pojawienie się efektów, skorzystaj wtedy z suplementów diety wspomagających odchudzanie.


Komentarze

 1. ~Sławek, (IP: *.*.91.209)

  Ja nigdy nie korzystałem z jakichkolwiek suplementów wspomagających odchudzanie. Stosowałem jedynie catering dietetyczny WygodnaDieta.pl, który przyniósł bardzo pozytywne rezultaty. ;)

 2. ~humavit, (IP: *.*.0.171)

  Oczywiście suplementy diety nie powodują utraty kilogramów. Przede wszystkim mają za zadanie albo przyspieszyć metabolizm, albo zmniejszyć łaknienie, pomagają też uniknąć efektu jojo. Wiele zależy od nas samych: do utraty kilogramów i osiągnięcia wymarzonej sylwetki potrzeba wielu wyrzeczeń, silnej woli i motywacji. Tym bardziej, że wybór zdrowego trybu życia to wybór na całe życie. Nie można schudnąć, a potem powrócić do starych nawyków żywieniowych. Jeżeli chodzi o suplementy to lepiej stosować te naturalne, by ich spożywanie nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu. Należy wziąć też pod uwagę, że każdy suplement diety będzie działał trochę inaczej na każdy organizm, więc znalezienie czegoś dla siebie też zajmie trochę czasu. Suplementy humavit.pl.

  1. ~omg, (IP: *.*.170.65)

   Bzdury :) Suplementy nie mają żadnego wpływu na efekt jojo. Odpowiednio dobrana dieta i trening już tak.

   1. ~humavit, (IP: *.*.87.232)

    Wiele kobiet po schudnięciu wraca do starych nawyków żywieniowych. I to właśnie powoduje efekt jojo. Niektóre kobiety chcą wyrobić formę na lato, więc ćwiczą i utrzymują dietę a po wakacjach zaprzestają. Zdrową dietę po prostu trzeba utrzymywać nawet jak już się osiągnęło upragniony cel. Suplement ograniczający łaknienie może pomóc, by właśnie nie powrócić do objadania się. Oczywiście, że sam suplement nie pomoże, jeżeli kobieta będzie niezdrowo się odżywiać. Wszystko musi być zbilansowane. Gdy się cel osiągnie to trzeba jeszcze umieć go utrzymać.

 3. ~humavit, (IP: *.*.0.171)

  Oczywiście suplementy diety nie powodują utraty kilogramów. Przede wszystkim mają za zadanie albo przyspieszyć metabolizm, albo zmniejszyć łaknienie, pomagają też uniknąć efektu jojo. Wiele zależy od nas samych: do utraty kilogramów i osiągnięcia wymarzonej sylwetki potrzeba wielu wyrzeczeń, silnej woli i motywacji. Tym bardziej, że wybór zdrowego trybu życia to wybór na całe życie. Nie można schudnąć, a potem powrócić do starych nawyków żywieniowych. Jeżeli chodzi o suplementy to lepiej stosować te naturalne, by ich spożywanie nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu. Należy wziąć też pod uwagę, że każdy suplement diety będzie działał trochę inaczej na każdy organizm, więc znalezienie czegoś dla siebie też zajmie trochę czasu. Suplementy http://humavit.pl/.

 4. ~Ewa, (IP: *.*.207.66)

  Ostatnio szukałam informacji na temat suplementów na odchudzanie i znalazłam taki artykuł może komuś się przyda http://zdrowenowosci.pl/calominal-opinie-a-odchudzanie/ Pozdrawiam

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.