Co roku pojawia się nowy, bardzo skuteczny preparat o działaniu odchudzającym, o którym zapominamy po kilku miesiącach. Takim środkiem jest również L-karnityna – mimo tego, że jej działanie jest bardzo interesujące, wiele osób o niej zapomniało.
L-karnityna – bezpieczny środek na spalanie tłuszczu
Takim środkiem jest również L-karnityna – mimo tego, że jej działanie jest bardzo interesujące, wiele osób o niej zapomniało.


Jakie działanie ma l-karnityna?
L-karnityna ma wpływ na przenoszenie tłuszczu do mięśni, gdzie dochodzi do jego spalenia. Dzięki niej organizm nie pozyskuje siły do działania z węglowodanów, a z tłuszczu, co przekłada się na efekt odchudzający. Kolejnym działaniem l-karnityny jest zwiększenie wytrzymałości sportowców i wspomaganie regeneracji.

Podsumowując – możesz z nią ćwiczyć dłużej i bardziej wydajnie, bo organizm uzyskuje dodatkowe źródło energii.
To nie jedyne zastosowanie L-karnityny, ponieważ wpływa ona na działanie hormonów tarczycy i androgenów. Jej działanie jest szczególnie widoczne przy spowolnionej pracy tarczycy. W takiej sytuacji, dochodzi do otłuszczenia organizmu właśnie z powodu braku L-karnityny. Problemy z niedoborem tej substancji mogą być spowodowane także cukrzycą i nieprawidłową dietą.

Podstawowym źródłem l-karnityny jest mięso (od którego pochodzi jej nazwa) – najwięcej zawiera jej dziczyzna i wołowina, a nieco mniej wieprzowina i drób. Warzywa i owoce praktycznie jej nie zawierają, dlatego osoby na diecie wegetariańskiej, mogą cierpieć na jej niedobory.
L-karnityna ma specyficzne działanie – nie będzie pomocna, jeśli będziesz ją przyjmował bez treningu, bo wtedy i tak nie dochodzi do spalania komórek tłuszczowych. Z drugiej strony, może być stosowana jako sposób na uzyskanie większej ilości energii w czasie uprawiania sportu. Wpływa także na prawidłową pracę serca. Organizm gromadzi L-karnitynę przede wszystkim w mięśniach, a w drugiej kolejności, w mięśniu sercowym i nerkach.

Jakie suplementy należy przyjmować, by zwiększyć syntezę L-karnityny?
Organizm człowieka jest w stanie samodzielnie produkować L-karnitynę. Aby ten proces zachodził prawidłowo, trzeba zadbać o odpowiednią ilość żelaza, witaminy C i witamin z grupy B. Jeśli brakuje tych substancji, synteza L-karnityny jest niewystarczająca dla zapewnienia prawidłowego działania tej substancji.
O jej przyjmowaniu nie mogą zapominać wegetarianie – dla nich najlepszą formą l-karnityny jest Carnipure, nie pochodząca z mięsa.

Działanie L-karnityny widać przede wszystkim wtedy, gdy uprawiamy sport i przyjmujemy ją w odpowiedniej dawce. Zwiększanie jej ilości powyżej pewnego progu nie sprawi, że automatycznie schudniemy.

Zobacz także