Zalety podciągania się na drążku

Ocena artykułu: 4.4/5 (70 głosów)
Mody na różne odmiany treningu zmieniają się, jednak jest kilka ćwiczeń, które od zawsze są postrzegane jako bardzo wartościowe. Jednym z nich jest podciąganie się na drążku. Trening tego typu pozwala na rozbudowanie górnej połowy ciała, przede wszystkim przedramion i pleców.
Zalety podciągania się na drążku

Trening na drążku
Trening na drążku działa na różne partie mięśni, w zależności od tego, jaki uchwyt wybierzesz. Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu bicepsów, najlepszym wyborem jest wąski rozstaw ramion. Gdy podciągasz się w szerokim rozstawie ramion, .
Trening jest bardzo wydajny, a gdy chcesz jeszcze zwiększyć obciążenie, możesz zastosować pas obciążeniowy. Można go wykonywać na kilka sposobów. To ćwiczenie tylko pozornie jest proste i wymaga jedynie dużej siły. W rzeczywistości konieczne jest wypracowanie dobrej techniki i prawidłowe oddychanie. Pierwsze ćwiczenia na drążku najlepiej wykonywać wraz z bardziej doświadczonym znajomym lub z trenerem, by nie wyrabiać sobie złych nawyków.

Zalety
Trening może przynieść zarówno rozbudowę mięśni, jak i poprawienie siły, bez wpływu na ich rzeźbę – wszystko zależy od ilości powtórzeń i częstotliwości ćwiczeń.
W sklepach ze sprzętem sportowym możesz kupić drążki , które umożliwiają trening w kilku chwytach i mają dodatkowe uchwyty. Na początek równie dobrym wyborem jest drążek rozporowy, montowany w futrynie drzwi.

Zwiększaj intensywność
Większość mężczyzn, którzy nie mieli wcześniej zbyt dużej styczności z siłownia, ma problem z podciąganiem. Na szczęście szybko można zwiększyć ilość podciągnięć do kilku, a następnie kilkunastu i mieć ogromną satysfakcję z wykonania skomplikowanego ćwiczenia.
Jeśli nie możesz podnieść się nawet raz, zastosuj trening z gumą, która bardzo ułatwia wykonywanie ćwiczenia. W sieci jest też wiele programów dla osób, które chcą zwiększyć ilość podciągnięć. Osiąganie sukcesu w podciąganiu się na drążku jest trudniejsze, niż w przypadku czy brzuszków, ale daje ogromną satysfakcję.

Bardzo ważna jest faza opuszczania i tutaj błąd popełnia wiele trenujących osób. Zamiast od razu rozluźniać mięśnie, kontroluj ich naprężenie.
Podciąganie na drążku może być jednym z elementów treningu domatora - jedyne, czego potrzebujesz, to tani drążek rozporowy do zainstalowania w drzwiach. Kup go jak najszybciej i zacznij wykonywać ćwiczenia.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.