Domowa siłownia - czego potrzebujesz do ćwiczeń?

Siłownia
Ocena artykułu: 4.3/5 (34 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Czy wiesz, że większość osób, które zapisują się na siłownię, przestają na nią chodzić po kilku dniach? Gdy początkowy entuzjazm z ćwiczeń mija po pierwszych zakwasach i zaczynamy sobie wyszukiwać rozmaitych wymówek.
Domowa siłownia - czego potrzebujesz do ćwiczeń?
Z drugiej strony te osoby, które są najbardziej zaangażowane w ćwiczenia, kupują kilka akcesoriów i zaczynają ćwiczyć w domu, co pozwala im na zwiększenie muskulatury.

Siłownia w domu ma bardzo dużo plusów, ponieważ nie musimy robić sobie wymówek, twierdząc, że nie mamy czasu ćwiczyć. Z czasem można dokupić coraz więcej sprzętu i dzięki temu wykonywać jeszcze bardziej zaawansowane ćwiczenia.

Alternatywą dla budowania domowej siłowni, jest kalistenika, czyli ćwiczenia z masą własnego ciała.

Domowa siłownia – co potrzebne
Wszystko zależy od tego, jak duży masz budżet na zgromadzenie sprzętu. Jeśli wynosi on około 200 złotych, dobrym rozwiązaniem jest zakup hantli, maty do ćwiczeń i drążka do podciągania. Zamiast kupować kilkadziesiąt kilogramów obciążenia, można wykonać podobne ćwiczenia z masą własnego ciała. Jeśli chcesz wykonywać także ćwiczenia aerobowe, powinieneś kupić sobie skakankę, rower treningowy lub bieżnię. Dzięki temu, będziesz miał własne miejsce do wykonywania ćwiczeń aerobowych.

Warto dokupić także orbitrek, który łączy zalety roweru treningowego i stepera, a także hantle nakładane. Możesz na początku kupić obciążniki o niewielkiej masie, a następnie dokładać do nich coraz większe obciążenie.

Ławeczka do ćwiczeń i długa sztanga to już znacznie większy wydatek, jednak dzięki nim możesz znacznie urozmaicić ćwiczenia, które wykonujesz na siłowni. Z tego powodu, powinny się w niej znaleźć.
Komentarze

  1. Agnes

    ~marek88, (IP: *.*.85.48) 2017-04-11 14:50:03

    W przypadku sprzętów typu drążki, ławeczki, czy uchwyty to bym polecał sprawdzić firmę K-Sport. Na stronie k-sport.com.pl jest ich sklep online, tam są poszczególne modele opisane. Już parę razy u nich kupowałem i nie narzekam. Towar zgodny z opisem jak to się mówi ;-) Zdjęcia ze strony rzeczywiście oddają wygląd, mocowanie, kwestie techniczne.

  2. Agnes

    ~TreningOK, (IP: *.*.2.169) 2016-11-27 00:15:58

    http://treningok.pl - trening na masę, odżywki na masę

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.