Wiele początkujących osób myśli, że pierwsze efekty treningu zobaczy już po kilku dniach.
Dlaczego nie widzisz rezultatów treningu
Na początku mamy mnóstwo zapału i często stosujemy preparaty, które mają nam pomóc w zbudowaniu prawidłowej sylwetki.

Niestety, mimo wysiłków, efekty mogą się nie pojawiać.
Jeśli niedawno zacząłeś trening i jeszcze nie widzisz efektów, nie ma sensu zwiększać intensywności ćwiczeń. Zamiast tego, zaczekaj jeszcze kilka tygodni – organizm w końcu zareaguje. Gdy ciągle zmieniasz sposób treningu, organizm nie może w pełni zmobilizować mięśni. Wyobraź sobie, że chcesz wbijać gwóźdź i walisz młotkiem wszędzie, tylko nie w swój cel. Podobnie jest wtedy, gdy zmieniasz rodzaj treningu.

Jeśli chcesz osiągnąć szybkie efekty w postaci spalania tłuszczu lub budowania masy, powinieneś zwrócić uwagę na dietę.
Jeśli będziesz jadł zbyt mało lub zbyt dużo, organizm nie wykorzysta w pełni treningu. Jedzenie musi być zbilansowane pod względem kalorycznym i jakościowym, a także dostarczać odpowiedniej ilości różnych składników.
Nie opieraj swojej diety na samych odżywkach, bo bardzo ważna jest jakość i jakość pożywienia. Częstym problemem jest wyznaczanie sobie kilku sprzecznych celów, które mogą prowadzić tylko do jednego celu - ogromnego stresu. Gdy chcesz schudnąć kilka kilogramów, nie zaczynaj treningu na masę, bo nie będzie to miało większego sensu. Wyznacz sobie cel, który możesz osiągnąć i dąż do jego realizacji.

Trening może nie przynosić efektów z innego powodu – jeśli wykonujesz jedynie ćwiczenie siłowe lub aerobowe, wtedy albo nie rozwijasz mięśni, albo nie tracisz tłuszczu. Łączenie różnych form wysiłku jest bardzo przydatne, bo stymuluje odmienne partie mięśni. Monotonny trening (na przykład robienie ciągle ), powoduje przyzwyczajenie organizmu. W takiej sytuacji mięśnie się nie rozwijają, a wręcz może dochodzić do uszkodzeń ich przyczepów.

Racjonalny trening, dopasowany do Twoich możliwości i połączony ze zdrowym trybem życia, szybko przyniesie pozytywne efekty. Jeśli się nie pojawiają przez dłuższy czas, zwróć uwagę na elementy, o których wspomnieliśmy powyżej.

Zobacz także