Nastrój się do treningu muzyką

Ocena artykułu: 4.2/5 (58 głosów)
Każdy z nas lubi inną muzykę, ale pewne rodzaje nadają się do treningu bardziej, od innych.
Nastrój się do treningu muzyką

Oto szybki przegląd muzyki, która nastroi Cię pozytywnie do treningu:

Muzyka klasyczna - pozwala skupić się podczas trudnych ćwiczeń, wycisza po wysiłku. Niektóre utwory pasują bardziej do intensywnego wysiłku i dodają nam energii a inne będą nas uspokajały.

Muzyka filmowa - szczególnie z takich hitów jak Rocky czy Wejście smoka. Dzięki niej poczujesz się jak gwiazda i będziesz miał więcej siły do bicia rekordów. Przydaje się dla osób, które nie mogą się skupić na wykonywaniu ćwiczenia wtedy, gdy słyszą konkretną melodię lub śpiew. Muzyka tła nie wymaga tak dużego skupienia.

Rock, metal, hip-hop - to muzyka, która pobudzi Cię do ćwiczeń, gdy będzie Ci brakowało energii. Najlepiej włączyć ją sobie wtedy, gdy będziesz potrzebował dodatkowej dawki adrenaliny.

Rytmiczne granie - przydaje się w monotonnych sportach, takich, jak biegi długodystansowe czy jazda na rowerze. Dzięki niemu możesz utrzymać stałe tempo podczas wysiłku. Taka muzyka świetnie sprawdza się wtedy, gdy wykonujemy aerobik w szybkim tempie.

Muzykę warto dobrać do intensywności treningu - im szybsze tempo piosenki, tym bardziej motywujemy się do większego wysiłku. Spokojne piosenki mogą nie pasować do intensywnego biegu. Jeśli chcesz maksymalnie zwiększyć swoje pokłady motywacji, powinieneś włączyć sobie motivational speaches przed treningiem i szybko go rozpocząć.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.