Dieta koktajlowa, polegająca przede wszystkim na wypijaniu pożywnych koktajli z warzyw, zdobywa ostatnio duże powodzenie. Naszym zdaniem, można ją albo przez krótki czas, albo jako dodatek do innej diety.
Koktajle odchudzające - jak można na nich schudnąć?
Koktajle odchudzające – jaki skład?
W skład koktajli odchudzających powinny wchodzić przede wszystkim warzywa i owoce, które zawierają małą ilość węglowodanów. Częstym błędem jest przechodzenie na dietę, w której przyjmuje się wyłącznie słodkie soki, co prowadzi do rozregulowania pracy trzustki.

Koktajle mogą składać się z większości warzyw, które są dostępne w sklepach warzywnych, na przykład szpinaku, rzodkiewek, koperku, ogórków, pomidorów i wielu innych produktów.

Aby zwiększyć ich właściwości zdrowotne, ich bazę może stanowić kefir lub zsiadłe mleko.

Jakie efekty dają koktajle odchudzające?
Najważniejszym działaniem produktów tego typu jest dostarczenie ogromnej dawki witamin i minerałów, który często brakuje osobom, które są na diecie odchudzającej. W większości z nich znajdziesz antyutleniacze, które wspomagają usuwanie wolnych rodników z organizmu.

Koktajle zawierają także mnóstwo błonnika, który jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania naszych jelit. Im więcej błonnika jest w koktajlu, tym silniejsze ma on działanie odchudzające.

Koktajle odchudzające wspomagają proces odchudzania, bo jeśli wypijemy je przed posiłkiem, będziemy mieli mniejszy apetyt. Należy pamiętać o tym, że dieta oparta na koktajlach nie może trwać przez zbyt długi czas, bo nie zaspokaja ona wszystkich potrzeb organizmu. Warto połączyć ją natomiast z produktami niskokalorycznymi, takimi, jak chude mięso, niskotłuszczowy nabiał, jajka i zdrowe tłuszcze.


Zobacz także