Herbaty odchudzające

Ocena artykułu: 4.3/5 (49 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Podstawą zachowania prawidłowej masy ciała jest prawidłowa dieta i aktywność fizyczna. Jeśli w Twoim życiu brakuje tych dwóch elementów, masa Twojego ciała będzie rosła.
Herbaty odchudzające
Ludzie często zapominają o tej zasadzie i zamiast dbać o dietę, szukają cudownych środków na odchudzanie. Zobaczmy, czy takie preparaty działają.

Herbata zielona – zawiera dużo kofeiny, która pobudza metabolizm, w jej skład wchodzą także antyutleniacze i inne substancje sprzyjające odchudzaniu. Jeśli będzie zaparzana zbyt długo, doprowadzi to do

Herbata czerwona Pu-erh (nie mylić z Rooibos) – to herbata, która wpływa bezpośrednio na komórki tłuszczowe, dlatego prowadzi do zmniejszenia masy tłuszczowej. Można ją zaparzać kilka razy.

Herbaty ziołowe – w tej kategorii możesz znaleźć zarówno herbaty, które mają działanie przeczyszczające (których nie można stosować zbyt często), a także herbatki o działaniu moczopędnym. Ciekawym rozwiązaniem są herbaty poprawiające metabolizm, zawierające na przykład jod.

Yerba mate – herbata o silnym działaniu poprawiającym metabolizm, która poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego i dostarcza dużej ilości kofeiny. To dobry wybór dla osób, które chcą stale wspierać swój metabolizm. Można wybrać także yerba mate na odchudzanie, które zawierają dodatkowo substancje wspierające działanie układu pokarmowego.

Podsumowanie – jak widzisz, jest mnóstwo herbat, które wspomagają odchudzanie. Pamiętaj jednak, że działają one przede wszystkim wtedy, gdy stosujesz odpowiednią dietę i ćwiczysz. Samo stosowanie herbatki nie pomoże w zgubieniu kilogramów.
Komentarze

  1. Agnes

    kwiecien1955

    Najlepszą Aktywnością fizyczną jest...,,SEX! A znane ;-) przysłowie mówi,,SEKS TO ZDROWIE.

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.