Większość osób zajmujących się rozwojem osobistym twierdzi, że aby uzyskać sukces w sporcie, należy dokładnie planować swoje działania.
Zalety kalendarza ćwiczeń fitness

Jeśli chcesz, by ćwiczenia były efektywne i prowadziły Cię prosto do celu, powinieneś je planować oraz prowadzić ich dziennik.

Kalendarz ćwiczeń - korzyści
Nie potrzebujesz drogiego, profesjonalnego kalendarza - równie dobrze sprawdzi się także zeszyt, w którym zanotujesz ćwiczenia, które chcesz wykonać. Na górze każdej kartki napisz datę, a co tydzień monitoruj swoje postępy. Dzięki temu, że wprowadzisz dzienniczek ćwiczeń, skorzystasz z :

  • Większej motywacji - pusta kartka w dzienniczku fitness będzie wprawiała Cię w zły nastrój, a jej wizja może zmotywować Cię do wykonania, chociaż części planu. Dzięki niemu chętniej wstaniesz od telewizora i wykonasz zaplanowane działania.
  • Lepszych efektów - jeśli zapiszesz sobie, co masz zrobić każdego dnia, jest mniejsza szansa, że nie znajdziesz czasu na ćwiczenia. Pamiętaj, by ćwiczenia dopasować do rozkładu dnia.
  • Harmonogram da Ci jasny obraz tego, co chcesz zrobić i pozwoli uporządkować ćwiczenia. Jeśli nie masz pewności, jakie ćwiczenia będziesz wykonywał, prędzej, czy później, pojawi się uczucie niepewności, które demotywuje Cię do ćwiczeń.
  • Łatwiejsze dopasowanie diety do wysiłku - jeśli pracujesz z harmonogramem, możesz dokładnie zobaczyć, ile kalorii spaliłeś i następnie dopasować do tego swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki temu unikasz myślenia „zacząłem ćwiczeń, więc powinienem więcej jeść”.
  • Ocena tego, jak się czujesz - niektóre zmiany w diecie lub treningu mogą prowadzić do złego samopoczucia, które pojawi się po kilku dniach. Dzienniczek diety pozwala na przejrzenie ostatnich zmian i uniknięcie problemów w przyszłości.
  • Sprawdzenie, czy nie pomijasz jakiejś ważnej partii mięśni - łatwo ocenić samemu, które partie mięśni zostały przetrenowane, natomiast dzienniczek pozwoli Ci sprawdzić, czy nie pominąłeś jakiś zaplanowanych i potrzebnych ćwiczeń.

Zobacz także