Wielu osobom wydaje się, że ich problemem jest przede wszystkim tłuszcz odkładającej się w partii ciała. Najczęściej mamy kłopoty z tłuszczem pojawiającym się na udach i na brzuchu. W jaki sposób można się go pozbyć?
Jak schudnąć z ud i brzucha ?
Wielu osobom wydaje się, że ich problemem jest przede wszystkim tłuszcz odkładającej się w partii ciała. Najczęściej mamy kłopoty z tłuszczem pojawiającym się na udach i na brzuchu. W jaki sposób można się go pozbyć? Czy są metody, które pozwalają na schudnięcie przede wszystkim z jednego rejonu ciała?

Jak schudnąć z ud
Tłuszcz odkładający się w udach to problem przede wszystkim kobiet. Na pocieszenie można dodać, że ten rodzaj otyłości (gruszka), nie jest tak niebezpieczny, jak drugi, czyli typu jabłko. Jest wiele ćwiczeń, które pozwalają na zmniejszenie obwodu ud.

Dieta na uda powinna dostarczać , które prowadzi do szybszego spalania tłuszczu. Trawienie białka wymaga dużej ilości energii - potrzeba jej znacznie więcej niż w przypadku tłuszczu i cukru.

Dobrym dodatkiem do potraw jest błonnik, zwiększający objętość pożywienia i regulujący pracę układu pokarmowego. Jeśli zmniejszysz ilość cukru w diecie, szybko zauważysz, że Twoje uda staja się szczuplejsze.

Oprócz prawidłowej diety, która będzie zmniejszała ilość tłuszczu pojawiającego się na udach, warto zastosować trening aerobowy, taki, jak jazda na rowerze, pływanie czy bieganie. Niezawodnym są przysiady.

Jak schudnąć z brzucha?
Otyłość brzuszna jest znacznie bardziej niebezpieczna niż tłuszcz odkładający się w innych rejonach ciała. Jest to spowodowane tym, że tłuszcz gromadzący się na brzuchu, wykazuje własną aktywność hormonalną. Im więcej masz tłuszczu na brzuchu, tym większe będzie ryzyko, że trudniej będzie Ci się go pozbyć.

Często powtarzanym mitem jest to, że same ćwiczenia brzucha pozwolą Ci na spalenie tłuszczu. W rzeczywistości, robienie tysięcy brzuszków czy , daje efekty w postaci mocniejszych mięśni, ale wciąż są one przykryte tłuszczem.

Efekty spalania tłuszczu zauważysz wtedy, gdy zastosujesz dietę i zaczniesz wykonywać ogólnorozwojowe ćwiczenia (nie tylko w rejonie brzucha), dzięki czemu spalisz ogólną ilość tłuszczu w organizmie. Wniosek jest prosty - wykonuj trening cardio dostosowany do Twoich możliwości, a tłuszcz szybko stanie się tylko wspomnieniem.

Zadbaj o prawidłową dietę
Prawidłowa dieta jest szczególnie ważna w przypadku groźniejszej otyłości brzusznej. Jeśli chcesz spalić tłuszcz z tych okolic, powinieneś przyjrzeć się swojej diecie i zwrócić uwagę na to, czy nie ma w niej zbyt dużo węglowodanów prostych. To one w dużej mierze odpowiadają za odkładanie się tłuszczu w tym rejonie.

Jest wiele diet na odchudzanie, ale jeśli chcesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, najlepszym rozwiązaniem jest zmniejszenie ilości kalorii, ograniczenie spożywania węglowodanów i tłuszczów nasyconych, a także zwiększenie aktywności ruchowej.

Zobacz także