Czy soki to dobry sposób na oczyszczanie organizmu?

Diety
Ocena artykułu: 4.3/5 (70 głosów)
Jednym z nowych trendów w dietetyce jest stosowanie oczyszczania organizmu, polegającego na piciu wyłącznie soków owocowych. Przyjrzymy się bliżej, czy takie działanie ma sens.
Czy soki to dobry sposób na oczyszczanie organizmu?

1 - Głodówka nie ma żadnych pozytywnych rezultatów
„Oczyszczanie” organizmu za pomocą takiej terapii, jest dla organizmu szokiem. Szybko pojawiają się takie objawy, jak zły nastrój, bóle głowy, nadkwaśność. Po kilku dniach takiej kuracji dochodzi do uszkodzenia kosmków jelitowych. Nie ma wskazań medycznych do głodówki i nigdy nie potwierdzono, że ma ona skuteczne działanie. Nawet, jeśli schudniesz kilka kilogramów, musisz mieć świadomość tego, że pochodzą one z masy mięśniowej, nie z tłuszczu.

2 - Efekty nie są trwałe
Głodówka nie ma sensu, ponieważ gdy powrócisz do normalnego trybu odżywiania, znów utyjesz. Osoby stosujące restrykcyjne diety, bardzo często spotykają się z efektem jojo. Co więcej, w czasie głodówki będziesz czuł się fatalnie i nie będziesz miał siły - Twój organizm przygotowuje się na dłuższy niedobór pokarmu, zmniejsza metabolizm i dba o zgromadzenie większych zapasów mięśni.

3 - Terapia sokami powoduje
Soki owocowe zawierają praktycznie same węglowodany proste. Wypicie szklanki soku prowadzi do zwiększenia poziomu glukozy we krwi, a następnie do dużego spadku tej wartości. Z tego powodu, będziesz odczuwał cały czas bardzo silny głód. Picie bardzo dużych ilości soku to sytuacja porównywalna do ciągłego jedzenia cukru.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.