Praca stojąca i siedząca– jak wpływa na nasze zdrowie?

Ocena artykułu: 4.3/5 (68 głosów)
Nowym trendem w pracy biurowej jest praca na stojąco – osoby, które wciąż siedzą, skarżą się na bóle pleców i inne dolegliwości.
Praca stojąca i siedząca– jak wpływa na nasze zdrowie?

Gdy wciąż stoimy, pojawiają się problemy z żylakami.

Praca siedząca wpływa niekorzystnie na kręgosłup, ponieważ mocno go obciąża. Wielu lekarzy wiąże ją z chorobami układu krążenia i „zespołem metabolicznym”. Gdy pracujesz w ten sposób i w domu odpoczywasz biernie, pojawia się problem z otyłością. W ten sposób pracuje około 70% ludzi, a ponad 3/4 z nich, cierpi na ból kręgosłupa. Czy lepiej sprawdza się praca stojąca?

Czy warto kupić biurko do pracy stojącej?

Praca stojąca jest obciążająca dla naczyń krwionośnych nóg, stóp i więzadeł. Bardzo dużo zależy od tego, czy mamy odpowiednio dobrane - najbardziej kłopotliwe są szpilki.

Naszym zdaniem, gdy możesz wybrać, w jaki sposób pracujesz, najlepiej jest zmieniać postawę i po pracy odpoczywać w inny sposób. Są biurka, które można ustawić w pozycji do pracy stojącej lub siedzącej, które będą wskazane, gdy znudzi nas trwanie w jednej pozycji.

Pracodawcy powinni zadbać o to, by pracownicy mogli usiąść w pracy - praca stojąca jest znacznie bardziej męcząca, gdy nie możemy odpocząć w wolnej chwili. Niestety, ale w wielu firmach pracodawca nie daje takiej możliwości.

Najlepszym sposobem na zapobieganie bólom kręgosłupa, jest ruch - po biernej pracy warto udać się na przykład na spacer lub aerobik, który wpływa na zmniejszenie bólu.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.