Płaski brzuch jest dla większości ludzi wyznacznikiem atrakcyjności. Wielu osobom do zachowania atrakcyjnej sylwetki wystarcza sama dieta, jednak aby wzmocnić mięśnie brzucha i pozbyć się nadmiaru tłuszczu, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń.
Ćwiczenia na płaski brzuch
W tym artykule opiszemy .

6 Weidera
To bardzo popularny zestaw ćwiczeń, które pomagają w spaleniu tłuszczu i wzmocnieniu mięśni brzucha. Dużą zaletą tych ćwiczeń jest to, że są one dokładnie rozpisane na poszczególne dni, dlatego osoba, która je wykonuje ma pewność, że praca przyniesie wymierne efekty.
Ten rodzaj ćwiczeń nie jest pozbawiony wad – są one monotonne i obciążają kręgosłup. W dalszych etapach wykonywania ćwiczeń, robi się około 400 powtórzeń, co sprawia, że wielu osobom brakuje czasu, albo motywacji do ich wykonywania. 6 Weidera nie angażuje także mięśni skośnych, które także odpowiadają za wygląd brzucha, co jest sporą wadą tego ćwiczenia.
Podsumowując – to dobre ćwiczenie dla osób, które są bardzo konsekwentne i mają dużo czasu. Rezultaty jego stosowania są widoczne, jednak trzeba je okupić bardzo dużym wysiłkiem.

Brzuszki
Brzuszki to ćwiczenia, które w ostatnich latach bardzo straciły na znaczeniu, z uwagi na to, że dają słabe rezultaty i prowadzą do bólu kręgosłupa.
Można je wykonywać na dwa sposoby – do siadu lub podnosząc nieznacznie głowę. Niektóre osoby popełniają błąd, ponieważ wykonują wyłącznie brzuszki i pomijają robienie innych ćwiczeń na brzuch. Brzuszki powinny stanowić jedynie dodatek do ćwiczeń, które kształtują pozostałe partie brzucha.

Arms Up-Crunch” to popularne ćwiczenie, które pozwala wzmocnić także górną partię brzucha. Jego wykonanie jest bardzo proste – kładziemy się na podłodze i podginamy kolana, następnie prostujemy ręce nad głową i podnosimy górną część tułowia. Następnie powoli kładziemy się na macie, panując nad napięciem mięśni.

Podciągnięcia nóg do tułowia – ćwiczenie, które wymyślono na długo przed rozpowszechnieniem się siłowni. Dzięki temu można szybko spalić tłuszcz z brzucha i zbudować upragniony kaloryfer. To ćwiczenie można wykonywać na wiele sposobów – zarówno leżąc, jak i wisząc na drążku treningowym.

Zobacz także