Słuchawki dedykowane dla biegaczy mają za zadanie zapewnić nie tylko odpowiednie brzmienie.
Słuchawki dla biegaczy – jakie wybrać?

Najważniejszym problemem, przed którym stają biegacze, jest utrzymywanie się sprzętu na głowie. Podczas biegu większość słuchawek przemieszcza się i trzeba je cały czas poprawiać, co powoduje wiele problemów i wybija nas z rytmu biegania.


Z tego artykułu dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę, podczas wybierania słuchawek do biegania:

  • Konstrukcja - trudno jednoznacznie określić, które słuchawki są najwygodniejsze. Niektórzy uważają, że są to modele z pałąkiem, inni preferują lekkie słuchawki douszne lub „pchełki”. Nie licz na to, że duże „nauszniki” będą wygodne podczas biegania. Wiele osób twierdzi, że słuchawki mocowane za małżowiną, także nie są dobrym wyborem, bo podczas biegu mocno się ruszają. Najgorsze, co może być, to ciągłe wysuwanie się słuchawek z uszu, co dotyczy modeli typu „pchełki”.
  • Odporność na działanie czynników zewnętrznych - większość słuchawek sportowych jest odpornych na deszcz, co pozwala na bieganie również przy niesprzyjającej aurze. Bardzo ważną kwestią jest jakość wykonania kabla do słuchawek - nie może się plątać ani samoczynnie zwijać.
  • Jakość dźwięku - naszym zdaniem, nie jest to najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o słuchawki do biegania. Podczas biegu i tak inaczej odbierasz wszelkie dźwięki, a dotykanie kabla, przenosi dźwięki do małżowiny. Najtańsze słuchawki oferują jednak tak zły dźwięk, że jego słuchanie nawet podczas intensywnego wysiłku nie daje żadnej przyjemności i raczej marzymy o tym, by je wyłączyć. Kupując słuchawki do biegania, miej świadomość, że nie zapewnią one jakości takiej, jak sprzęt studyjny, to nie jest to ich zadaniem. Im większe są słuchawki, tym lepszy dźwięk zapewnią i … będą mniej wygodne podczas biegania.
  • Tłumienie dźwięku - niektóre słuchawki (zwłaszcza te dokanałowe) bardzo dokładnie tłumią dźwięk, co sprawia, że przed przejściem dla pieszych zaczynasz nerwowo się rozglądać. Dla niektórych osób jest to zaleta, bo słuchawki tłumiące dźwięk pozwalają odciąć się od miejskiego hałasu i zagłębić się w ulubionej muzyce.

Zobacz także