jestemfit
70 postów
Kobieta
Łódź
Napisano: 2015-10-20 21:35
Buty do biegania – opinie.

  Mamy na forum wielu biegaczy – ale nie wiem, czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem są odpowiednie buty do biegania. :-)
 
  Przede wszystkim musimy przeanalizować, po jakiej powierzchni zazwyczaj biegamy. Czy jest to asfalt, czy też może miękkie podłoże (chociażby leśne).
 Do biegów asfaltowych idealne będą buty biegowe z dobrą amortyzacją.
 Gdy uprawiamy jogging na miękkim podłożu, wybierzmy buty trailowe lub terenowe.
Jeśli zaś biegamy raz po asfalcie, a raz po polnej drodze, kupmy buty uniwersalne. Przydadzą się z pewnością.
  Warto zdecydować się na buty jednej z wiodących marek – choć są droższe niż no-name’y , pamiętajmy, że one zadbają odpowiednio o stan naszych stóp.
  Nie zapominajmy też o regularnym wymienianiu butów do biegania. Wedle opinii naukowców powinno się to robić po około 800 -1000 przebiegniętych kilometrów. Pamiętajmy, że bieganie w mocno wysłużonych butach to spory dyskomfort! :-)    



malinowamamba
35 postów
Kobieta
Stargard Szczeciński
Napisano: 2016-01-12 19:48
Ja w ogóle nie radze biegać po bardzo twardej powierzchni - nabawiłam się kiedyś przez to kontuzji. Teraz zdecydowanie wybieram miękkie podłoże.
Kamelia
9 postów
Kobieta
Napisano: 2017-04-13 23:33
Nie tyle co buty ale też wkładki do nich są bardzo ważnym elementem. Ja na początku przygody z bieganiem miałam problem ze strasznie bolacymi stopami. Dopiero w poradni chorej stopy na Migdałowej w Warszawie rehabilitant najpierw zrobił mi badanie stóp podoskopem i takie komputerowe żeby sprawdzić nacisk stopy na podłoże żeby dobrać odpowiednie wkładki do butów codziennych jak i sportowych. Od tego czasu problem z bólem stóp minął.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację