polyanna
24 postów
Kobieta
Kielce
Napisano: 2015-10-13 15:25
Usłyszałam ostatnio o jakimś nowym zabiegu,jakim jest eksfoliacja chemiczna. Podobno spłyca zmarszczki, fajnie wygładza skórę.Czy któraś z Forumowiczek ją robiła i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
becia
7 postów
Kobieta
Bielsko-Biała
Napisano: 2016-01-29 09:53
Jest to inaczej peeling chemiczny. Faktycznie skóra wygląda po nim bardzo dobrze- raz byłam na takim zabiegu. Stosuje się tam związki ,które nie uszkadzają powierzchni skóry, a to bardzo ważne.
karolina35
101 postów
Kobieta
Gołdap
Napisano: 2018-05-24 10:41
Tak dokładnie, to peeling chemiczny, czyli zabieg złuszczania i usuwania zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą kwasów owocowych. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy, który otrzymywany jest z trzciny cukrowej i jest najlepszym kwasem owocowym stosowanym w kosmetyce. Zabieg może być przeprowadzony tylko przez doświadczoną kosmetyczkę, posiadającą odpowiednie uprawnienia. Eksfoliacja zapewnia głębokie oczyszczenie twarzy, odblokowanie ujść mieszków włosowych oraz odświeżenie i rozjaśnienie skóry. To zupełnie bezpieczny i przede wszystkim zdrowy zabieg, jaki może z powodzeniem wykonać nasza kosmetyczka, a jego regularne powtarzanie może zdziałać cuuuuda! ;)