jowanna
23 postów
Kobieta
Ostrów Wielkopolski
Napisano: 2015-10-08 14:00
hej, słyszałyście o oczyszczaniu skóry olejami? Ja do tej pory stosowałam gotowe toniki albo mleczka do oczyszczania ale zastanawiam się nad ta metoda, bo ponoć jest bardzo dobra dla skóry. Koleżanka twierdzi, że pozbyła się trądziku stosując OCM... no  nie wiem, macie jakieś doświadczenia? Skóra po wcieraniu oleju nie robi się tłusta?
beznicku
24 postów
Kobieta
Szczecin
Napisano: 2015-10-08 17:12
Jeśli ma się skórę trądzikową, to wydaje mi się, że będzie jeszcze bardziej tłusta niestety.
Alicja88
19 postów
Kobieta
Ostrów Lubelski
Napisano: 2015-10-10 09:22
A właśnie, że do tłustej i trądzikowej cery się super nadaje ta metoda. Sama ja stosuje od kilku miesięcy.

OCM (Oil Cleansing Method)  czyli metoda oczyszczania skóry olejami, zakłada, że skóra naturalnie produkuje warstwę  tłuszczu, która ma znaczenie ochronne, regenerujące i nawilżające, a także to, że tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach.  Aby oczyścić skórę robimy mieszankę  wybranych olejów, które rozpuszczają nagromadzone sebum  wraz z zanieczyszczeniami. Aby skuteczniej oczyścić skórę  używamy wysokiej temperatury (parówka), aby otworzyć pory skóry.
Podstawa w tej mieszance olejów jest olej rycynowy, który ma właściwości odżywcze, oczyszczające i działa przeciwzapalnie. Jest on jednak bardzo gesty, więc
nie używa sie go samego. Poza tym wysusza skórę. Olejek rycynowy mieszamy z innym olejem, lżejszym  - może to być oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej z pestek winogron, olej jojoba, olej ze słodkich migdałów i olej kokosowy i inne. Najlepiej aby to były oleje z pierwszego tłoczenia, nierafinowane.

W zależności jaki mamy rodzaj skóry robimy odpowiednia mieszankę:
Skóra tłusta: 30 % oleju rycynowego, 70 % drugiego oleju
Skóra normalna:
20 % oleju rycynowego, 80 % drugiego oleju
Skóra sucha:
 10 % oleju rycynowego, 90 % drugiego oleju
Oczyszczanie najlepiej jest robić wieczorem  wieczorem. Ja nakładam na twarz mieszankę i wcieram następnie nakładam wilgotny, ciepły! ręcznik na twarz i chwile trzymam, po czym usuwam nim resztki oleju.

Jak sie zaczyna stowować ta metode, to na początku mogą pojawić się wypryski bo skóra się oczyszcza ale potem już jest naprawdę super. Poza tym jest tania tak naprawdę bo nie używam juz żadnych kosmetyków do demakijażu. Nawet oczy tym zmywam :)
karolina
16 postów
Kobieta
Katowice
Napisano: 2015-10-12 13:12
ja właśnie przygotowałam taka mieszankę olejów, dam znać jaki efekt :)
Marika
19 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-21 11:48
Ja stosowałam przez kilka miesięcy tą metodę i powiem wam ze cera naprawdę sie poprawiła. Na poczatku przez około  2 tyg mnie wysypało ale tak ma być, bo skóra się oczyszcza. Potem to juz naprawdę cera zrobiła sie idelna.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację