Krysia2015
33 postów
Kobieta
Kraków
Napisano: 2015-10-19 10:41
Jakie preparaty, leki albo suplementy polecacie w przypadku zgagi? Chodzi mi o coś sprawdzonego - bo od pewnego czasu ta dolegliwość bardzo daje mi się we znaki.
Bozia
22 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-20 20:01
Może na początek coś z domowej apteczki. Spróbuj herbaty z imbiru - 1 łyżeczkę startego imbiru zaparzać wrzątkiem przez 10 min i wypić lub herbatę z kminu - 2 łyżeczki kminu rzymskiego na szklankę wrzątku zaparzać przez 10 minut. Przed wypiciem przecedzić. Możesz także spróbować bez cukrowej  gumy do żucia. Może także pomóc wypicie szklanki ciepłej wody wymieszanej z sodą oczyszczoną i kilkoma kroplami soku cytrynowego. Polecane na zgagę są także soki z marchwi, buraka, rzodkwi i ogórka, które mają zasadowy odczyn. Najlepiej także ostatni posiłek jeść najpóźniej 3 godziny przed snem. 



Sporty
23 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-24 19:19
Manti do ssania dobrze i szybko działa. Ja mam zawsze w torebce :) 
pauletta
13 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-29 20:38
Ja kupuję  Ranigast (ok 4,5 zł) . Mnie zgaga dopada często więc wolę mieć coś pod ręką. Niestety naturalne sposoby mi nie pomagają. Zastanawiam się nad wizyta u gastrologa ;/ 
Mar0
12 postów
Mężczyzna
Napisano: 2015-10-31 17:06
Mi czasem dokucza zgaga, szczególnie po zjedzeniu tłustego posiłku. Z domowych sposobów mogę polecić picie siemienia lnianego - mi zawsze pomaga. Czytałem, że napar z jałowca także pomaga pozbyć się zgagi. 
madlenek88
3 posty
Kobieta
Napisano: 2016-10-08 23:25
Ja ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić na zgagę słodkie migdały. Świetnie u mnie sprawdzały się w czasie ciąży :)
monika35
6 postów
Kobieta
Napisano: 2017-01-12 14:03
Ja polecam ranigast, zawsze mi pomaga :) Muszę sprawdzić tą herbatę z imbiru, hmmm zaciekawiło mnie ;)
agnieszka123
34 postów
Kobieta
Napisano: 2017-02-24 09:52
Ja mam sprawdzone: Ranigast, Maalox, Gealcid na zgagę:) a jak wiem, że szykuje się obfity i tłusty obiad u babci to zawsze biorę rapacholinę przed obiadem i wtedy nie mam problemów żołądkowych:)


Ilonka0kwiatuszek
41 postów
Kobieta
Napisano: 2020-07-27 15:55
ooo, nie słyszałam że picie siemienia lnianego pomaga na zgagę, to dlatego nigdy nie mam z nią problemow ;)
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację