Adidas miCoach Smart Run to urządzenie do śledzenia osiągnięć, wyprodukowane przez jednego z największych producentów odzieży sportowej na świecie. To pierwsza próba wyprodukowania zegarka sportowego przez tę firmę.
Adidas miCoach Smart Run - najważniejsze informacje
Sprzęt opiera się na popularnej platformie miCoach, na której można porównywać między innymi pomiary GPS, rekordy, przebytą odległość, czas wysiłku i puls. Możesz je także podejrzeć bezpośrednio na swoim nadgarstku.

Cena opaski
Opaska kosztuje około 1500 złotych, dlatego jest znacznie droższa od konkurencyjnych produktów. W praktyce okazuje się jednak, że dobrze wyposażone zegarki z GPS i pulsometrem, nigdy nie są tanie. Opaska ma stanowić konkurencję dla produktów, takich, jak Nike Fuelband SE, TomTom Multi-Sport i TomTom Runner, jednak naszym zdaniem, producentowi tej opaski brakuje doświadczenia na polu zegarków sportowych.

Adidas miCoach Smart Run - najważniejsze informacje
Design
Adidas miCoach Smart Run to dość gruba opaska, jednak jej rozmiar nie przeszkadza w noszeniu. Oprócz tego, że waży około 80,5 grama, jest komfortowa w noszeniu i można ją bez problemu używać podczas biegania.

Gruby pasek i klamra zapewniają, że koperta łącząca w sobie metal i plastik jest bezpieczna i nie odpadnie podczas bicia kolejnego rekordu. Niestety, ale komfort i bezpieczeństwo noszenia nie idzie w parze z możliwością dopasowania rozmiaru - zmiana długości paska jest skomplikowana.

Na szczęście, nie trzeba tego robić zbyt często. Zegarkiem sterujemy za pomocą ekranu dotykowego i jednego fizycznego przycisku. Jest on niewielki i znajduje się na przodzie zegarka, dzięki czemu dobrze sprawdza się w większości zastosowań.

Adidas miCoach Smart Run: Jakość ekranu
Smart Run ma wyświetlacz dotykowy o przekątnej 1,45 cala, wykonany w technologii TFT. Ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 184 na 184 piksele, co pozwala na wygodne podejrzenie większości opcji.

Ekran jest praktyczny, jednak jego odwzorowanie kolorów jest słabe, a tekst pojawiający się na ekranie jest rozmyty na brzegach. Nie ma problemu ze sterowaniem, ponieważ ekran szybko reaguje na to, co robimy.

Mimo tego, że wykorzystuje tylko podstawowe gesty, można nim sterować w bardzo prosty sposób, nawet wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni. Co więcej, ekran jest dobrze widoczny nawet w warunkach silnego oświetlenia. Możesz z niego korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i podczas biegu w nocy.

Adidas miCoach Smart Run: Wydajność
Parametry większości urządzeń prezentują się dobrze jedynie na papierze - zobaczmy, czy to samo dotyczy tego produktu. Pierwsze biegi z tym zegarkiem trzeba spędzić na jego ustawianiu. To dość długi proces, wymagający założenia konta na serwisie MiCoach lub zalogowania się do niego. Okazuje się wtedy, że interface zegarka jest ślamazarny i jego obsługa nie jest intuicyjna.

Po kilku próbach nie powinieneś mieć problemu z zalogowaniem się do serwisu. Ekran ma 1,45 cala i ten rozmiar jest spory, jak na typowy zegarek sportowy. Pozwala to na wygodne odczyty podczas biegu, a także na dość dobrą obsługę nawet wtedy, gdy biegniemy. Co bardzo ważne, pomiar tętna jest wyświetlany w innym kolorze, byś mógł go lepiej zobaczyć.

Adidas miCoach Smart Run: co można mierzyć
Naszym zdaniem, jeszcze ważniejsze są informacje na temat wydajności osiągów. Możesz na przykład zmierzyć przebiegnięty dystans, a następnie zobaczyć, jak dużo spaliłeś kalorii. MiCoach można wykorzystywać jako dodatek do Nike Plus i iPoda Nano, co pomoże Ci jeszcze lepiej mierzyć swoje efekty.

Jakie są minusy?
Teraz trochę na temat minusów. Śledzenie pomiarów GPS jest denerwujące, ponieważ należy stać dość długo w miejscu, by złapać sygnał. Znam osobę, która musiała przez kilka minut stać na drodze, bo nie było w okolicy żadnej satelity.

Adidas miCoach Smart Run: Jak długo działa bateria?
Wiele zegarków ma problemy z długim łapaniem sygnału GPS i można by to wybaczyć zegarkowi, gdyby nie to, że bateria działa bardzo krótko. Adidas zapowiada, że bateria będzie działała około 14 godzin, jednak Smart Run potrafi rozładować się nawet po jednym dniu, nawet wtedy, gdy nie korzystamy z bardziej zaawansowanych opcji.

Wystarczy włączyć GPS podczas biegu, odtworzyć kilka ścieżek muzycznych i włączyć śledzenie tętna, a Smart Run rozładuje się w ciągu dwóch godzin. W rzeczywistości, zegarek ma tak ogromne zapotrzebowanie na baterie, że często w czasie biegu okaże się, że bateria jest rozładowana do połowy.

Potrzeba codziennego ładowania zegarka jest dla wielu osób bardzo denerwująca. Co więcej, pełne naładowanie baterii trwa bardzo długo. Naładowanie baterii Litowo-jonowej o pojemności 410 mAh do 100%, trwa około 3 godziny.

Zamawiając Adidas miCoach Smart Run dostajesz go z ładowarką i od razu jesteś od niej uzależniony, bo nie możesz wykorzystywać standardowej ładowarki.

Ocena
Micoach Smart Run to świetna rzecz, jednak firma Adidas uparła się, by zepsuć wrażenie z jego używania za pomocą nowego zegarka. Licznik tętna jest dobrym rozwiązaniem i sprawdza się lepiej niż paski mocowane na piersi, jednak bardzo krótki czas działania baterii i powolny GPS to ogromny problem.

Zobacz także