violetta1980
30 postów
Kobieta
Kętrzyn
Napisano: 2015-10-09 18:10
Nie przepadam za zupami gotowanymi na mięsie. Jednak nie chcę też używać pełnych glutaminianu sodu kostek rosołowych. Często gotuję zupy- co do nich dodać, żeby miały fajny smak, a były bez mięsa i kostek rosołowych?
lili
15 postów
Kobieta
Zambrów
Napisano: 2015-10-10 11:59
Ja bardzo  często robię zupy- kremy (blender w mojej kuchni przydaje się ciągle;-)). Wrzucam kilka ziemniaków plus inne warzywa (groszek, marchewka, brokuły etc), do tego spora ilość ziół i przypraw- i pyszna zupa gotowa! bez mięsa i bez kostek rosołowych.
polyanna
24 postów
Kobieta
Kielce
Napisano: 2015-10-12 09:47
A ja niestety nie mogę się od tych kostek odzwyczaić (chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że to przecież glutaminian sodu). Ale zmniejszyłam już ich ilość - do dużego garnka zupy zamiast dwóch daję jedną.
kiedyscieznajde
10 postów
Kobieta
Nowa Sól
Napisano: 2015-10-12 13:37
Ja z kolei wolę ugotować zupę na kawałku chudego mięsa z kurczaka niż bawić się w stosowanie kostek rosołowych - nigdy tego nie robiłam.
renia
17 postów
Kobieta
Hel
Napisano: 2015-10-12 20:15
No kostki z glutaminianem sodu daja ten specyficzny smak, ktorego nie zastapia naturalne produkty:P Ja ich nie stosuje - nie uznaje takich wzmacniaczy. Wole naturalne przyprawy.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację