kasiamaj
17 postów
Kobieta
Dziwnów
Napisano: 2015-10-08 18:56
od kilku tygodni dokuczają mi strasznie skurcze w łydkach.... czasem wyskakuję w nocy z łóżka z potwornym bólem, nie wiem co robić wtedy aby sobie ulżyć. Co może być przyczyną, może powinnam iść do lekarza z tym? Mam juz naprawdę dość :( 
Yaro
25 postów
Mężczyzna
Kraków
Napisano: 2015-10-08 19:39
Hmm wg mnie mozesz miec niedobor magnezu i ewentualnie potasu. Jesli pijesz duzo kawy, naduzywasz alkoholu --> wyplukujesz magnez z organizmu. Albo zazywaj jakis magnez, ale nie byle jaki, albo jedz rzeczy, ktore zawieraja go sporo, tj:

  1. Pestki dyni 
  2. Fasola sucha 
  3. Kakao 
  4. Koper
  5.  Natka pietruszki
  6.  Kasza jęczmienna
  7.  Migdały 
  8. Soja 
  9. Orzechy ziemne
  10.  Kasza gryczana prażona 
  11. Kasza jaglana
Zrob sobie rowniez morfologie pod katem magnezu/potasu.

Alicja88
19 postów
Kobieta
Ostrów Lubelski
Napisano: 2015-10-17 12:52
Mialam podobnie - takze skurcze lydek oraz kolatanie powieki;/ Zrobilam sobie morfologie i faktycznie - poziom magnezu byl fatalnie niski. Zmiana diety i po paru tygodniach bez zadnych suplementow - juz problem z niedoborem magnezu minal.
Halna
23 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-20 20:05
znam ten ból... Niestety piję dużo kawy, a jak wiadomo kawa wypłukuje magnez. Kupuję tabletki z magnezem Neomag skurcz i staram się zażywać regularnie. Czasem jak mnie w nocy złapie skurcz to wsadzam nogę pod ciepły prysznic - zawsze pomaga. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację