pannaanna
30 postów
Kobieta
Bielsko-Biała
Napisano: 2015-10-08 17:16
słuchajcie,znacie jakieś sposoby na radzenie sobie ze wzdęciami? To okropny i bardzo wstydliwy problem. Ostatnio męczą mnie nawet po lekkich, delikatnych posiłkach. Pomożecie?
karolina
16 postów
Kobieta
Katowice
Napisano: 2015-10-08 19:52
Nawet  mi nie mów, ja mam to samo :(  Przede wszystkim musisz ograniczyć spożywanie napojów gazowanych. Jedz małe porcje ale częściej - mocno wypełniony żołądek pracuje gorzej. Ja zażywam tabletki, które rozbijają pęcherzyki powietrza w trawionym jedzeniu i pomagają wydalić powietrze z jelit. Można tez dodawać do jedzenia kminek jak lubisz - przeciwdziała wzdęciom. Ja staram się unikać też produktów wzdymających np. kapusta, cebula, fasolka, suszone śliwki. 
Mar0
12 postów
Mężczyzna
Napisano: 2015-10-28 20:33
Na mnie działa świetnie espumisan. Staram się unikać też gazowanych napojów bo wtedy najbardziej mi dokuczają wzdęcia. 
Aktywna22
25 postów
Kobieta
Napisano: 2015-10-31 16:41
Mnie też czasem się to przytrafiało ale wprowadziłam kilka modyfikacji do swojej diety, mianowicie dodaje do posiłków kminek, koper włoski, mięta, szałwia, anyż. Zdecydowanie zmniejszył się mój problem z gazami :)  Uczucie pełności łagodzi także napar z dziurawca albo szałwii (łyżeczkę suszu zalać 250 ml wrzątku, po 10-15 min przecedzić napar). Zioła te działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, ułatwiają przepływ żółci. 


Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację